Shakira nis sulmin ndaj autoriteteve spanjolle dhe pretendon se po ‘persekutohet’ për rastin e mashtrimit tatimor prej 12 milionë funtesh‘Është e papranueshme!’: Shakira nis sulmin thumbues ndaj autoriteteve spanjolle dhe pretendon se po ‘persekutohet’ për rastin e mashtrimit tatimor prej 12 milionë funtesh

  • Shakira akuzoi Thesarin spanjoll për përdorimin e “metodave të papranueshme”
  • Ajo pretendoi se po përpiqen ‘të dëmtojnë reputacionin e saj’
  • Yllit të popit iu tha se ajo përballet me tetë vjet burg për mashtrimin e dyshuar prej 12 milionë funtesh. 
  • Ajo akuzohet për shmangie nga taksat midis 2012 dhe 2014 ndërsa jetonte në Barcelonë 
  • Shakira  ka kryer një sulm të ashpër ndaj autoriteteve tatimore në Spanje përpara gjyqit te mashtrimit i cili mund te perfundoj me nje denim me 8 vjet burg.
  • Këngëtarja dhe kantautorja 45-vjeçare goditi në një sulm të befasishëm katër muaj pasi mësoi se prokurorët e shtetit spanjoll po kërkonin një dënim të ashpër nëse ajo shpallet fajtore për një mashtrim tatimor të dyshuar prej 12 milionë funtesh. Një datë për gjykimin në një gjykatë në Barcelonë nuk është caktuar ende.
  • Nëna e dy fëmijëve pohoi në një deklaratë të premten se po ‘persekutohej’ dhe akuzoi Thesarin spanjoll për përdorimin e ‘metodave të papranueshme për të dëmtuar reputacionin e saj dhe për ta detyruar atë të arrinte një marrëveshje zgjidhjeje’.Ajo këmbënguli se nuk kishte ndërmend të bënte ndonjë marrëveshje dhe do të gjykohej.
  • Një zëdhënës i artistes kolumbiane gjithashtu e bëri të qartë se ajo ndjeu se autoritetet tatimore të vendit po e akuzonin atë se kishte gënjyer për qëndrimin jashtë Spanjës ‘pa prova’ për vitet që ajo ishte akuzuar për mashtrim tatimor.
  • Shakira, më parë rezidente tatimore në Bahamas, u regjistrua si banore tatimore me kohë të plotë në Spanjë në vitin 2015, pavarësisht se kishte filluar të takohej me ish-in e saj Gerard Pique pesë vjet më parë.

About Post Author