Ah, moj zemra ime…Mimoza Nebiaj


Ah, moj zemra ime…

Krenohem me zemren

Time, krenohem dhe e them

Cdo dite, e vrane e dermuan

E thyen ne cdo pike…

E shkelmuan e ndan ne

Mijera copa e shkulen

Nga vendi dhe ajo.perseri

Punon, cuditem.me veten,

Ku e gjen ate force?

U munduan me cdo

Kusht te me ulnin poshte

Mos te ngrihesha me,

Por Mimoza Nebiaj u ngrit

Me e forte se kurre ne kembe,

Perdoren me qindra menyra

Per ti ulur imazhin

Dhe mos te behesha

Me njeri, por Mimoza Nebiaj

U ngrit mbi dhimbjen perseri,

sa u lendua kjo zemer ne cdo cep dhe ne cdo skaj ne mijra copa dhe

Perseri eshte gjalle…

Krenohem me zemren time

Dhe them ku e gjen ate force? Te ajo edukate qe prinderit ma ushqyen qe vajze, e vrane zemren time e shkulen dhe e dermuan pa meshire por kjo e gjeti forcen dhe shpirtin se dha per te ligjte! Krenohem dhe jam krenare per forcen dhe kurajon qe me dhane djemte e mi, pa ata nuk do te isha me ketu, fjalet e ngrohta te miqeve dhe mikeshave te njerezve te zemres qe cdo dite i kisha prezente! Sa shume qe u lendua kjo zemer sa shume por shpresen Mimoza nuk e humbi kurre! U jam mirenjohesve femijeve te mi dhe gjthe njerezve te dashur qe me qendruan prane! Zoti u bekofte! Une u ngrita ! Dhe jam ketu me e forte se kurre…

About Post Author