Alissia Gjoni.:Të prita !….


TE PRITA !….

Te prita !nje kohe te gjate,per tu ndryshyar

te hapesh zemren ,te me lesh te hy brenda ! per ta hedhur

ate papritshmerine ,duke ndejtur ne mot te ftohte dhe te

zbret nga mali i egos tend ,dhe nga ai shpati pamja mund

te jet e bukur po deshe ..Te prita ! duke mos u lodhur fare per shikimet

e njerezve te tjere …Per peshperitjet e tyre ,pas shpines sime,

qe thoshin ! po prisja kot …Te prita ! duke gelltitur lotet me

kafen e mengjesit , duke te pritur ne shtratin e zbrazet tendin..

Ty qe kishe ate zemren bosh , dhe qe ndodhi dhe kjo ,hoqa

dor pa pritmas ..Me vran mospergjigjet ne mesazhet e mia ..

Premtimet qe nuk i realizove ,vetem genjeshtra dhe mashtrim.

Qendrova e heshtur , dhe shume u befasova qe ti me kerkon

perseri , per te luajtur ruleten e dashurise edhe nje here ..

Por dhe ti u befasove kur te erdhi nje JO papritur nga un..

Vetem dua te te them nje gje , ata qe presin shume gjate ,

pasi vendosin te largohen ,nuk kthehen me kurre…