Brunilda Resulaj-Më shiko !


Me shiko !

Me ndjej ,me duaj..

Sikurse une o bote !!

Shijoj ,shikoj ,ndjej ,cdo copez toke ,

Me perkedhel ,me prek ..

nga njerzit harrur!

Une e di ,ti te teren me zapton,

une mbi ty ,nje grimce rere ,

E shtyr nga deshira te te njoh ,

te prek ,e pastaj te te dua!

Eci,vrapoj..nuk dua qe neser ,

Me pishmane te rroj !

Nuk dua veten ta qortoj,

E me kot t’i them :

Perse ,perse?!

Te djeshmen pa gjurme e le!!!

..neser kur s’do t’mundem me ,

nga pesha e viteve renduar..!!

Do te nis nje tjeter udhetim ne kohe ..

Ne labirintet e jetes ,te ngelura larg!

udhetimet si fletet e nje libri te vjeter ,

do te jene zverdhur,

Sikur hena e plote ,kthehet ne cerek ,

Dhe pse ,drita e kujtimeve ,ka filluar te zbehet!

Momentet e bukura do t’ feksin gjithmone!

About Post Author