Kornizë e vjetër-Ligor Stafa

KORNIZË E VJETËR Ja, takohem me këtë send të shumëkohëbraktisur,rrethuar nga pikëpyetjet: Jam edhe unë një…

Festivali poetik ” Drini i bardhë”-Bukurije Buçpapaj

Lidhjae Shkrimtarëve e Kosovës, lidhja e shkrimëtarëve e Shqipërisë dega Kukës , në ambientet e biblotekës…

Lefter Çeko:të fillosh të pikturosh edhe me qymyr-Nga

Lefter Çeko: të fillosh të pikturosh edhe me qymyr Nga Panajot  Boli I pëlqen kur rrufit…

Këngëtarja popullore Paro Ziflaj

Motrat-gazetare

Dy motra krijuese ne fushën e letërsisë por edhe gazetare me emisionin:”Diku ku dielli nuk perëndon”.Motrat…

Në horizont po shfaqen,rrezet e një shprese

Në horizont po shfaqen, RREZET E NJË SHPRESE . . . Rrezet e para i lëshoi…

Përfundoi Festivali i 12,Ndërkombëtar i Poezisë në Boras të Suedisë.

Nexhi Hasani Përfundoi Festivali i 12 , Ndërkombëtar i Poezisë në Boras të Suedisë. The 12th…

Shkrimtari Starvi Mina në Paris,pranë librit.Shakespeare and Company

Aurora Strati…Përtej reve,çdo ëndërr nis me blu…

Përtej reve,çdo ëndërr nis me blu…shkruan Aurora Strati në faqen e saj në facebook.

Maja te Rudina

Kengetarja Maja Alickaj ishte te emisioni i Rudines.Kengetarja shkruan ne facebook.Te @rudinamagjistarime kishte marre dhe malli(…

E mbani mend Martën te filmi:”Brazdat”?

Elida Janushi dhe bashkeshorti i saj në foto punlikuar në facebook. Elida Janushi është aktore shqiptare. U…

Këngëtarja Mira Janji

Kur kërkohej që studenti Bujar Lako të përjashtohej…Rrëfimi i Ruzhdi Keraj

Nji e vërtet që shumë kush mundohet me kenë protagonist! U mblodhëm tanë student e pedagoge…

Irini Qirjako-Nga Panajot Boli

Profil: Irini Qirjako.NGA PANAJOT BOLINga libri :”Njerez si ata”. Irini Qirjako me shpirtin në Finiq,si iu…

Dea Basha-Jam në venat e tua si helm i bukur…

Jam në venat e tua si helm i bukur

Vasil Laçi, filmi “Plumba mbi Perandorin”, Mevlan Shanaj dhe Fatbardh Marku-Nga Albert Z. Zholi

Mevlan Shanaj: Duket sikur të gjithë janë dashuruar me këtë film dhe është ndër prodhimet artistike,…

Kujtimet e “Artistit të Popullit”, Luftar Paja: Si më propozuan të bëhesha deputet i Libofshës në vitin 1978-Nga Albert Z. Zholi

Kujtimet e “Artistit të Popullit”, Luftar Paja: Si më propozuan të bëhesha deputet i Libofshës në…

Aktorja Ajshe Ramadani

Aktorja kosovare shkruan për nënën. …Dashuri e lumturi në ç‘do zemër të Nënës.

Shqipëria e para kualifikohet në finalen e Eurovision

Katundishta:Efi bija e fshatit tonë

Faqja :Katundishta Ne Emigrim: Sotë do shkruajmë për ju që ndiqni Big Bradherin. Edhe pse nuk…

Nuk munda…Mimoza Nebiaj

Nuk munda… Nuk munda, te te zëvendësoja, jo se nuk kisha mundësi, Por dashuria, qe kam…

Këngëtarja Ganimete Asllani uron besimtarët

Shqiptaria

Flet Dhimitër Gjoka “Mjeshtër i Madh:Nga Albert Z. ZHOLI

Flet Dhimitër Gjoka “Mjeshtër i Madh: Ai zbërtheu në imazhe filmike poezinë“Vajzë e valëve”të Neço Mukos…

Paro Ziflaj :Aromë Labërie kolazh jugu

https://www.youtube.com/watch?v=NfhfH5_ZQTw

 Viti 2009-Top Chanell :Qetsor Ferunaj,jeta jashtë shtëpisë së Big Brother 

Top Chanell 24/11/2009 Kjo është një kronike e vitit 2009,për fituesin e saj Qetsor Ferrunaj.Pas 14 vjetësh…

Rajmonda Ademi:Sa më shumë rritemi, aq më shumë dëshirojmë vetëm prani pozitive…

Këgëtarja Rajmonda Adem,i në faqen e saj të facebookut shkruan: -Sa më shumë rritemi, aq më…

Kozeta Zylo:My super, super love!

My super, super love!Permbi dashurite!Even if I spend the whole day with you I miss the…

Gëzuar Margaritë:Majlinda Paja

Gëzuar Margaritë Në fëmijërinë time, fytyra jote ikonike, Zëri yt, kumbimi i ngjyrave të jetës, Se…

Prilli im:Despina Tsolaki

Απρίλη μου Απρίλη μου Ξανθε και Μάη μυρωδάτε ….. Καλό Ανοιξιάτικο Απρίλη Με αγάπη Δέσποινα Τσολάκη…

Juli Çenko:Vlera e vërtet njerëzore qëndron nē pastërtin e shpirtit

Duke sjell cdo ditë në faqet e gazetës:”Destinacioni” portrete dhe citate nga yjet e këngës shqiptare…

Michelle Rodriguez sjell betejen ne Dungeons&Dragons

Michelle Rodriguez nuk mendonte se personazhi i saj në Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves ishte qesharak. Por kur…

Vesa Luma:Oh sa më kishte marrë malli për Prishtinën time

Vesa Luma shkruan ne facebook:Oh sa më kishte marrë malli për Prishtinën time

“Nuk i mbaj mëri botës”:Klodi Kadillari

«Nuk i mbaj mëri botës» Nuk i mbaj mëri botësSe drejtimin e rrugës time e njoh…

Avatar 3 do të prezantojë dy fise të reja Na’vi, zbulon producenti Jon Landau

Dy filma në një ekskluzivitet të planifikuar me pesë filma, bota e Avatar është tashmë një nga shembujt…

Çfarë është Sukses për mëngjes®️?

Sukses për mëngjes Creative Space është shkollë fotografie dhe sipërmarrje kreative. Themeluesja Alla Simacheva me një…