Ish-agjenti i FBI-së heton bazën e Dulçes, vendasit shohin UFO-të shpesh dhe bagëtitë e gjymtuara çuditërisht

Ish-agjenti i FBI-së heton bazën e Dulçes, vendasit shohin UFO-të shpesh dhe bagëtitë e gjymtuara çuditërisht…

Ne mund të gjejmë jetë aliene brenda 25 viteve, pohon astrofizikani

1 Duhet të ketë jetë atje diku… eleskopi Hapësinor James Webb mund të mos gjejë prova të…

Struktura e çuditshme në formë UFO shfaqet në liqenin norvegjez

Duket si një anije kozmike, por nuk është.Një objekt që i ngjan një disk fluturues është…

Astronomët ukrainas raportojnë se kanë parë UFO ‘kudo

Diçka e çuditshme po frekuenton qiejt mbi Ukrainë. Kredia e imazhit: Forca Ajrore e SHBANjë përpjekje e…

Ish-zyrtari i mbrojtjes: ‘Unë e di se kush do të dëshmojë për ekzistencën e teknologjisë së rikuperuar të huaj

Viki Verma Christopher Mellon, një ish-zyrtar i Mbrojtjes për Inteligjencën nën administratat e Clinton dhe Bush…

Marina amerikane: “Të gjitha videot e papublikuara të UFO-ve janë të klasifikuara”

Marina amerikane ka shumë më tepër video të UFO-ve… por ne nuk do t’i shohim ato. Kredia…

Avi Loeb drejton një përpjekje prej 1.5 milion dollarësh për të gjetur teknologjinë e alienëve në fundin e oqeanit

A mundet që CNEOS 2014-01-08 të përmbajë teknologji aliene? Kredia e imazhit: RafaelMousob / PixabayAstronomi i Harvardit…

UFO metalike në formë disku të fotografuar mbi Meksikë

Fotografitë e publikuara së fundmi tregojnë një ‘disk fluturues’ thelbësor mbi shtetin meksikan të Tamaulipas.Meksika sigurisht…

Zyra e UFO-ve të Pentagonit nuk do të hetojë UFO-t ‘të krijuara nga njeriu’

Zyra e qeverisë amerikane për UFO-t duket se është e interesuar vetëm të hetojë objekte me…

Zyrtarët e NASA-s thuhet se janë duke shtuar përgatitjet për hetimin e agjencisë mbi fenomenin UFO

Zyrtarët e NASA-s thuhet se janë duke shtuar përgatitjet për hetimin e agjencisë mbi fenomenin UFO.…

Fotografi e klasifikuar e UFO-ve e vitit 1990 është shfaqur 32 vjet më vonë
 

  Më në fund është zbuluar fotografia. Kredia e imazhit: Ministria e Mbrojtjes / Arkivi Kombëtar /…

Doktori filmon dy UFO mbi shtëpinë e tij në Angli

Dr Mohamed Salama kishte nxjerrë kazanët e tij kur vuri re dy objekte që lëviznin në…

Festivali i UFO-ve Kecksburg rikthehet pas dy vitesh pauze

Incidenti më ikonik i UFO-ve në Pensilvani do të nderohet edhe një herë 57 vjet pasi…

Pentagoni riemëron dhe zgjeron zyrën e tij të UFO-ve

Zyra zyrtare e hetimit për UFO-t e qeverisë amerikane është duke u riemërtuar pas vetëm 8…

UFO në formë disku bëhet viral në TikTok 

Pamjet e një objekti të madh në formë disku që del nga retë kanë grumbulluar miliona…

Kongresi miraton masat për të ndarë të dhënat e UFO-ve

Amendamenti mund të ndihmojë në krijimin e një sistemi të ri raportimi të UFO-ve me shkëmbim…

Bob Lazar shpjegon se si të huajt përdorin elementin 115 për të fluturuar UFO-t

Bob Lazar shpjegon se si të huajt përdorin elementin 115 për të fluturuar UFO-t Bob Lazar…

Sipas studimit, alienët mund të dërgojnë mesazhe kuantike

Studiuesit kanë sugjeruar se ne mund të jemi duke dëgjuar për llojin e gabuar të komunikimeve…

Raporti i lajmeve për incidentin e humbur prej kohësh në Roswell u zbulua 75 vjet më vonë

Kohët e fundit është rishfaqur një numër i një gazete Roswell të zhdukur prej kohësh që…

Kenneth Arnold duke parë “pjatën fluturuese” sot 75 vjeç

Kenneth Arnold duke parë ‘pjatën fluturuese’ mbush 75 vjeç Vetëm disa javë përpara incidentit në Roswell,…

Pilotët dhe trupat panë “anije 11,500 m” mbi Brazil

Një incident i UFO-ve që ndodhi mbi Brazil në vitin 1986 do të prezantohet në një…

Një burrë zbulon një monedhë të çuditshme aliene në një rrotull

Një hobisti i monedhave ka postuar një fotografi të një monedhe ku shfaqet fytyra e një…

Kanadaja dhe SHBA-ja do të ndajnë të dhëna për UFO-t dhe sigurinë bërthamore

Masa synon të zbusë çdo kërcënim të mundshëm të paraqitur nga UAP-të ndaj objekteve bërthamore në…

Bill Clinton flet për UFO-t në intervistën e “Late Show”

Gazeta :”Destinacioni” Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara u ndal shkurtimisht me fenomenin dhe mundësitë e jetës…

Astronauti britanik flet hapur për UAP-të

Peake kaloi mbi 185 ditë në hapësirë.  Kol Tim Peake, i cili më parë kaloi kohë…

Çfarë gjeti britaniku pas hakimit në NASA për dëshmi të UFO-ve

  Hakeri i UFO-ve Gary McKinnon ndan atë që gjeti  1. McKinnon arriti të shmangë ekstradimin…

1968 broshurë e Forcave Ajrore të SHBA u përpoq të shpjegonte UFO-t 

Në vitet 1960, zyrtarët ishin të prirur të promovonin idenë se shikimet e UFO-ve ishin gjithmonë…

Defekti i Voyager 1 është për shkak të alienëve, pohon Uri Geller

Geller ka një teori karakteristike “atje jashtë”.  Përkulësi i lugës izraelite ka bërë një rrotullim jashtëtokësor…

Pilotët nuk ishin në gjendje të shpjegonin objektet anormale

Janë publikuar pamjet e helikopterëve të ushtrisë amerikane të 3 UAP-ve Pilotët nuk ishin në gjendje…

Pse shohim “dyer”, “piramida” dhe “fytyra” në Mars?

Imazhet e objekteve anormale në Planetin e Kuq kanë bërë xhiron prej vitesh, por asnjëra prej…

Zbulohet një libër i rrallë i shekullit të 17-të mbi jetën aliene

I botuar në vitin 1698, libri ofron një vështrim unik se si njerëzit e asaj kohe…

Pllakat fotografike 70-vjeçare në misterin e anomalive “aliene”

Studiuesit janë përpjekur të përcaktojnë burimin e disa ndezjeve të pashpjegueshme të dritës në imazhet e…

Dëgjimi për UFO: a ka prova që alienët kanë vizituar Tokën?

Dëgjimi për UFO: a ka prova që alienët kanë vizituar Tokën? Seanca novatore e Kongresit ofroi…

Seanca e UFO-ve: 400 raste mbeten “të paidentifikuara”

UAP-të janë pranuar zyrtarisht, por ne ende nuk e dimë se çfarë janë. Kredia e imazhit: Marina…

Biznesmeni Russ Kellett pohon se ai ka pasur takime të ngushta me vizitorë të huaj që kur ishte 16 vjeç

Biznesmeni Russ Kellett pohon se ai ka pasur takime të ngushta me vizitorë të huaj që…

Kongresi do të mbajë seancën e parë të hapur për UFO-t në 50 vjet

Çfarë do të zbulohet në seancë?  Seanca dëgjimore – e cila do të fokusohet në rreziqet…