Çfarë e shkaktoi ‘valën e energjisë’ misterioze në koncertin e Lana Del Rey.A ishte energjia e Ufo-ve?


1.

Si veproi Ufo në koncertin e Lana del Rey në Meksico një zonë e njohur për veprimtari paranormale.A është veprimi i Ufo-ve me energjinë misterioze që palosi dhjetra njerëz që ndiqnin koncertin.Nuk është efekt domino por është energjia e alinëve .

Ndiqni filmimin për të kuptuar energjinë.Çfarë kupton kjo që ka Alienë dhe energjia e tyre është prezente kudo.

2.

Çfarë e shkaktoi ‘valën e energjisë’ misterioze në koncertin e Lana Del Rey?

Një fenomen i dukshëm që ndodhi në një koncert të fundit të Lana Del Rey i ka lënë teoricienët e konspiracionit të hutuar.

Performanca e Rey u zhvillua në arenën Foro Sol në Mexico City më 15 gusht, por vetëm në fundjavë shpërtheu në mediat sociale pamjet e kësaj ngjarjeje.

Regjistrimet e incidentit tregojnë një pjesë të turmës që papritur u rrëzua në tokë pasi u godit nga ajo që shikuesit e quajtën ” valë misterioze energjie “. Shpërndarja e çuditshme u filmua nga këndvështrime të shumta dhe, në të vërtetë, duket si një valë dramatike meksikane me trup të plotë që përfshin qindra njerëz. Përdoruesit e X /Twitter nxituan të kërkonin shpjegime për ngjarjen e çuditshme dhe, në mënyrë të pashmangshme, përgjigjet erdhën të dendura dhe të shpejta.

“Dikush po teston diçka pa pëlqimin e informuar”, sugjeroi një teoricien. “Ndoshta pajisje për kontrollin e turmës.” Fenomeni ftoi shpjegime të shumta nga përdoruesit e mediave sociale, me shumë të bindur se vala kishte origjinë të mbinatyrshme. Disa përdorues sugjeruan se vala ishte rezultat i ‘thithjes së energjisë’ nga vetë këngëtarja teksa ushtronte magji.

Këto teori u inkurajuan nga fakti se Lana Del Rey ka pranuar publikisht se ka qenë ndjekëse e okultizmit dhe se ka tentuar të hedhë Donald Trump me ndihmën e ndjekësve të saj, ndërsa ai ishte President. Teori të tjera të paraqitura ishin se vala ishte vepër e ‘shpirtrave të këqij dhe energjisë demonike’, ‘Frymës së Shenjtë’ ose testimit të një ‘pajisje kontrolli të turmës’.

3.

Një klip i frikshëm është shfaqur i njerëzve që rrëzohen nga një valë misterioze energjie teksa ishin në koncertin e Lana Del Rey.

E filmuar në Mexico City, videoja tregon fansat duke u hedhur drejt tokës ndërsa këngëtarja performon në sfond.

Pas postimit në rrjetet sociale, fansat kanë spekuluar mbi klipin drithërues. Sidoqoftë, ekziston një shpjegim çuditërisht i thjeshtë

Ndodhi ndërsa fituesi i çmimit Grammy doli në skenën në Mexico City , me shikuesit e koncerteve të etur për ta parë këngëtaren të performonte në Foro Sol.

Ndërsa filmojnë dhe valëviten me muzikën , audienca e papritur goditet papritur nga një puls misterioz energjie.

Duke u përplasur me njëri-tjetrin, fansat e Del Rey vrapojnë përtokë në një efekt domino masiv ndërsa shijojnë turneun e saj .Në mënyrë të frikshme, ju mund të dëgjoni njerëzit që bërtasin ndërsa godasin në tokë, me personin që filmon gjithashtu duke rënë pasi edhe ata janë goditur nga vala e energjisë.Nuk dihet se sa persona mbetën të plagosur në incidentin e 17 gushtit, por momenti i çuditshëm mesa duket ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Ata shkruan në Twitter: “Kam qenë në shumë shfaqje. KURRË nuk kam parë diçka të tillë”, ndërsa një tjetër reagoi ndaj incidentit të çuditshëm, duke këmbëngulur: “Njerëzit nuk bien ashtu.”

Ndërkohë, një i tretë kishte një shpjegim veçanërisht të çuditshëm për incidentin, duke shkruar: “Ekzistojnë shpirtrat e këqij dhe energjia demonike”.

Epo, ju mund ta hiqni kapelën tuaj me fletë metalike, pasi një ekspert i shkencës së turmës ka zbuluar se çfarë ndodhi në koncertin e qytetit të Meksikos.

Duke folur për The Messenger, G Keith Still shpjegoi se efekti i çuditshëm ishte për shkak të “kolapsit progresiv të turmës”, duke shtuar se “është aty ku vrulli i një personi që godet një tjetër rritet ndjeshëm”.