Donald Veshaj aktori dhe këngëtari që ka fituar publikun


Nga Tekste shqip:

  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Shtator 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha

Donald Veshaj është këngëtar i njohur. Më datë 29 Korrik 2017, Montana publikon videoklipin “Ne Te Sms”, në bashkëpunim me Montela.

Më datë 17 Qershor 2021, Binjakët (Romeo & Donald) publikojnë videoklipin “Margarita”. Teksti i këngës u shkrua nga Donald Veshaj, Getinjo, Romeo Veshaj & Alban Kondi, ndërsa orkestrimi u punua nga Alban Kondi & Fabian Basha.

Më datë 12 Tetor 2021, Elgit Doda publikon videoklipin “TL (Toxic Love)”, në bashkëpunim me Donald Veshaj. Teksti i këngës u shkrua nga Elgit Doda, Alban Kondi, Donald Veshaj & Romeo Veshaj. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Elgit Doda.

Donald Veshaj është ndër banorët më të komentuar të Big Brother VIP Albania 2021. Donaldi ka treguar historinë e tij të dashurisë me prezantuesen e famshme shqiptare Bora Zemani. Ndërkohë Bora hyri në Big Brother VIP për tu takuar me mikeshën e saj të ngushtë, këngëtaren Semi Jaupaj. Bora në studion e Big Brother VIP foli për të gjitha gjërat që janë diskutuar dhe komentuar ditëve të fundit për të dhe raportin me dy banorët e shtëpisë. Prezantuesja ka folur edhe raportet e afërta mes Donaldit dhe Semit, e cila deklaroi se ka qenë e qetë dhe se ata të dy i sheh si miq. “Nuk ka qenë periudhë e thjeshtë për mua, ka patur shumë komente shumë lajme të vërteta të pavërteta, në momentin që u kuptua që do kem dy njerëz të rëndësishme të jetës sime aty brenda kjo ishte e kuptueshme”, ka thënë Bora. “Unë kam qenë e qetë për çdo gjë aty brenda, pesha ka rënë mbi Semin dhe për këtë më ka ardhur keq. Jemi shoqe prej 15 vitesh”, ka thënë tutje moderatorja. Bora pas hyrjes në shtëpi fillimisht u takua me shoqen e saj, Semin të cilës i dha mbështetje duke i thënë se është shumë krenare për të. Të dyja mikeshat të përmalluara u përloten gjatë takimit të shkurtër me njëra-tjetrën. Ndërsa, pas pak minutash, Bora realizoi takimin e shumë komentuar me ish të dashuri, Donaldin, i cili i dhuroi një trëndafil të bardhë në fillim të takimit. Ish-çifti dhanë shumë emocione në takimin e tyre pas një kohe të gjatë, që u përcoll me shumë puthje nga të dy. “Më është bërë ëndrra realitet të të shoh 24 orë çfarë po bën, si po sillesh, ndërsa ti je në kushtet më të këqija pasi nuk mund të dish asgjë për mua”, i tha Bora. “Më do”, e pyeti Donaldi prezantuesen i cili në fillim i dhuroi disa puthje në faqe, qafë dhe ballë. Ndërsa, në pyetjen e njëjtë, Donaldi u shpreh se ai e do Borën që ka patur dikur. Dyshja e njohur mbyllën takimin e tyre romantik dhe plot emocione me një puthje.

» Dërgo Korrigjime »

About Post Author