Ed Sheeran në rrugën e dominimit në listën e këngëve teke në Mbretërinë e Bashkuar


Ed Sheeran është në rrugën e duhur për të dominuar listën e këngëve në Mbretërinë e Bashkuar këtë javë pas publikimit të albumit të tij të katërt solo në studio.

Kënga më e fundit e superyllit Overpass Graffiti është në rrugën e duhur për pozicionin numër një, ndërsa ish-kryetarët e listës Shivers dhe Bad Habits janë vendosur respektivisht në vendin e dytë dhe të pestë.

30-vjeçari u lirua të premten. Rekordi, një vazhdim i Divide të 2017-ës, është kësti i fundit në serinë e tij simbolike.

Nëse kantautori i Suffolk mban vendin e parë, ky do të jetë kënga e tij e 12-të numër një dhe e treta në vitin 2021.

Albumi është i pari i Sheeran pasi ai u martua me partnerin e tij afatgjatë Cherry Seaborn në 2019 dhe mirëpriti vajzën Lyra Antarctica vitin e ardhshëm.

Albumi, i cili është ndër publikimet muzikore më të shumëpritura të vitit, është pritur me një reagim të heshtur nga kritikët.

Megjithatë, ata parashikojnë se përmbajtja e tij “e gëzueshme” dhe “sakarinë” nuk do të pengojë suksesin e pritshëm masiv tregtar.

Sipas pamjes së parë të kompanisë Official Charts, Overpass Graffiti dhe Shivers do të kalojnë këngën e rikthyer të Adele Easy On Me pasi ajo ka mbajtur vendin e parë për dy javët e fundit.

Bashkëpunimi i Sir Elton John me Dua Lipën në këngën e tyre Cold Heart (Pnau Remix), e cila ishte në vendin e dytë të Premten dhe më parë mbante vendin e parë në fillim të këtij muaji, është gati të bjerë në vendin e katërt.

Love Nwantiti nga CKay gjithashtu pritet të bjerë me dy vende në vendin e gjashtë dhe kënga Heat Waves e Glass Animal do të bjerë me dy vende në vendin e shtatë.

Naomi Clarke, reportere e PA Entertainment

About Post Author