Facebook-Mimoza Nebiaj


Kjo eshte cmenduri…

Kjo eshte per tu pare,

Jemi bere per tu qare hall,

Zot o zot te qofsha fale,

Smira ka hyre ne cdo ane,

Ky fb dhe ky telefon,

Nga njerezit po na largon,

Nuk e dija se keto figurat e fejbukut,

Do me merzisnin nje mike sot,

Fotoja me doli para,

Dhe une si cdo here lajk,

I bera menjehere,

Mu kthye me inat dhe e prere,

Mua pse me perqesh?

Zot i madh ku gabova,

Moze thashe ku te coi dora,

Pse nuk rri ne hallin qe te ka zene,

Ne hallin me te madh,

Po perballesh dhe se ngre koken lart,

Cfare po thua moj zonje i thashe,

Jane figurat e fb,

Nuk i shpika une,

Keq te komentojme,

Dhe te bejme lajk,

Perseri do marrin inat,

Ishte dhe drejtuese e radios,

Si per ironi te fatit,

Mua me vleresojne grupe te tjere,

Dhe gjithe bota mbare,

U cudita kur vleresimin tim nga radio qe kishte bere nga fb tim e hoqi,

Gjer ketu kemi arritur,

Gjer ketu qe nuk duam njeri,

Nuk duam ta shohim mire,

I thashe te me thahet kjo dore,

Po.me pe me te komentoj,

Me tha nuk dua te me komentosh,

Se kam shok e shoqe plot,

Ti.mund te kesh plot,

Dhe cdo here,

Por kur shoqe me vlere,

Qe ste kam rrene ne qafe asnjehere,

Ne kete vend jetojme,

Si ne shqiperi dhe ne kosove,

Vendin e punes shfrytezojne,

Po une jam me bagazh plot,

Cdo dite krijoj,

Cdo dite nuk.me rri kjo dore,

Une jam MIMOZA NEBIAJ,

askush dot nuk me gjunjezon,

Te drejten ne sy ua tregoj,

Dhe ne fytyre ua perplas,

Gjithmone….

Autore:

Mimoza Nebiaj.

Gjirokaster.