Fatbardha Budini: Dashuria ime


Fatbardha Budini

Dashuria ime është si një trëndafil i kuq i sapo çelur,
që zemrat tona në një i ka mbledhur.

Dashuria ime është si melodia e zogjve në pranverë,
që mendjet dhe zemrat tona sa shumë na i rrëmben.

Sa e drejtë je ti dashuria ime,
aq e thellë është ajo në zemrën time.

Unë do tê dua gjer në përjetësi,
derisa rëra e deteve të zhduket përgjithnji.

Derisa shkëmbinjtë të shkrihen nga qielli,
dhe rëra e jetës të rrjedhi në vazhdimësi.
Fier/15/12/2021
Albania

About Post Author


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *