Fatbardha Budini: Në këtë natë Nëntori


 Fatbardha Budini

Fijet e drites se Henes pershkojne rete blu te kesaj nate Nentori,

yjet nga larg ndricojne si te jete nate e bukur Qershori.

Ne nje breg te mendafshte dhe livadhe plot gjelberim,

shfaqet papritur ne imagjinimin tim.

Ne valet e nje oqeani te madh dhe plot hijeshi,

e shihja veten duke pare gjithe kete mrekulli.

Papritur nje akullnaje hodhi fletet e saj ne kete nate Nentori,

akulli i lemuar gjithe oqeanin shpejte e mbeshtolli.

E pasigurt u ndjeva ne gjithe kete perfytyrim,

shfaqja e akullit ma largoj gezimin tim.

About Post Author


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.