Fatbardha Budini:Dashuri e vërtetë


Fatbardha Budini

Ajo endej ne rruget e qytetit e vetmuar,
per dashurine e saj ishte duke menduar,
filloi te kujtoj cdo dite te lumtur dhe te trishtuar,
I dukej sikur po shihte nje telenovele me dhimbje,
por qe vet ishte duke e perjetuar.

Te gjitha kujtimet i erdhen ne mendje,
dhe rrahje te forta i sollen kesaj zemre.
Sa delikate ishin rrahjet e zemres se saj,
ato treguan dashurine e vertet qe per te e mbajne.

Ajo pret dhe do te shohi se cfare mund te bej kete here,
dhe shpreson te deshmoj dashurine e saj me te forte se ndonjehere.

Dashuria e saj do te qendroj dhe do te shkelqej pergjithmone,
dashuria per te e ben si nje zog qe lart fluturon.

Dashuria e tij e ben ate vajze nje heroine qe prek qiellin,
dhe lutet me shpirt qe i dashuri e saj ta mbaj premtimin,
qe ai te behej dashuria e saj e vertet si dikur.

Shpesh ajo pyet veten nese dashuria e tyre mund te perfundoj,
por me pas lutet qe ajo te shkelqej dhe pergjithmone te qendroj. 

About Post Author


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.