Fatbardha Budini:Femijeria ime


 Fatbardha Budini

Erdha tek ty shtepiza ime ku une u linda,me plot nostalgji dhe me plot mallegjime….

ecja ne rrugicat e ngushta aty ku kalova femijerine time ..

Mbylla syte papritur u enda neper boten e kujtimeve…

Perfytyrova ate vajzen e vogel capkene me floket e arta .. .

Me vete kisha marr ditarin tim te vjeter

te mbushur plot kujtime,neper vite…..

Me mall e nostalgji ecja neper rrugicat e gjata….

Erdha tek ty shtepiza ime e vjeter te preka me nostalgji e permallime….

Perseri mbylla syte u enda neper boten e kujtimeve ..,,

Mallin tim e shuajta duke ecur rreth e rreth shtepise….

sebashku me ty shoqja ime e ngushte e femijerise …

Ecnim te dyja sebashku dore per dore …..

Filluam te kujtonim me mall e nostalgji endrrat dhe lojrat tona feminore….

Ndoshta ishim me te varfer,por me te lumtur si femije aso kohe. …..

About Post Author