Florentina Skendaj:Dielli


Dielli,

nxjerr cazè syrin,

e vrrulltas fshihet mes resh..

Si puthje nè zemrat tuaja,

Mikesha e Miq!

~

Je ti zemèr

NJè grusht po aq i fort ,

po aq e brishtè,

je ti zemèr.

DHe strehon e mban,

kè vlen e dò.

DHe jashtqit pavlerèn!

~

Hapje

NJè botè hapet nga mendje

dhe pèr mendje tè hapura.

Nga zemra dhe pèr zemra,

qè ndjejnè dashuri.

Nga sy,

qè shndrisin e zhbirojnè afèr

dhe nè largèsi!

Jpeg

About Post Author