Gëzim Llojdia :Alienët janë paqësor.“Pushtimi i tokës është ‚“pushtim“me energji


Gëzim Llojdia

1.

Mistikët e sotëm  dhe të çfardo besimi qofshin, kanë folur për një:” pushtim alien të tokës|,pa i specifikuar   gjerat ashtu siç janë apo do të ndodhin në realitet.Ose ata kaq informacion kanë marrë nga ndriçimi hyjnor ose kaq informacion u është dhënë  për këtë rast.“Pushtimi alien i tokës“ është një lloj i veçantë “pushtimi”  sepse  është pushtim, por jo me “ushtri e anije qiellore| ,por me energjin e tyre.Pra nuk do të ketë anije aliene,  që vijnë rrotull lartë  e poshtë në qiell, përmbi mbi kokat tona, tej e përtej apo gjithëfarë gjerash, që nuk i percepton dot mëndja jonë.Por, ai është një lloj  “pushtimi” ku energjia e tyre do të jetë prezente në  cdo gjë dhe në gjithëfarë gjerash ,  që do të bëjë njeriu në tokë.

…Mistikja e shekullit të XX ,Baba Vanga  ishte ekulibruesja e tokës  më e madhe në  lindje dhe  më tej.Baba Vanga   ndër parashkimet e saj për vitin 2022 ,ka thënë se drejt   tokë  do të  ketë sulm alienësh  ,që i përkthyer do të thotë:Pushtim energjie alienësh.Ky lloj pushtimi nuk ka pse të merret me frikë.Alienët janë krijuesit të njeriut në tokë dhe janë paqësor,ardhja e tyre, pra energjia  e tyre në vitin 2022, do të pushtojë tokën për të mirën e njerëzimit, për të arritur njerëzimi, qëllimet  e tij.

…Na jepni një shenjë që është miqësore?Ja p.sh ardhja tre vjet më parë e një objekti misterioz :”Oumuamua”, që u kap vetëm, kur ai po dilte nga yllësia jonë dhe shkencëtarët nxituan ta quajnë  atë objekt, që lundronte përmes galaktikës  i ardhur  nga thellësia e saj , veçse  një copë shkëmb. Baba Vanga kishte parashikuar ekzistencën e një asteroidi të njohur sot si :”Oumuamua” i cili është ende i pazgjidhur nga shkencëtarët. Megjithatë, nga ky asteroid alien, thotë  Baba Vanga , ‘do të dërgohet për të kërkuar jetë aliene, dhe ata do të  kontaktojnë njerëzit. Asteroidi i njohur si :”Oumuamua”, të cilin shkencëtarët janë përpjekur ta zgjidhin ditët e fundit, ishte gjithashtu ndër parashikimet e orakullit bullgar. Sipas profecisë, ky asteroid do të dërgohet nga alienët për të kërkuar jetë në Tokë.Ai erdhi tre vjet më parë në fakt mund të kishte vite të tëra,por ai u gjetë me mjetet tona shkencore vetëm, kur ishte në largim e sipër, pra u vazhgua, ndërsa nuk largohej si të tjerët ,por londronte duke dhënë një mesazh , që mund ta kuptojnë mistikët atë gjuhë,kurrsesi shkencëtarët.

2.

…Le të hidhemi, te një tjetër njeri mistik.Ai quhet :Uri Geller dhe ai pretendon se alienët e kanë vizituar Tokën për mijëra vjet. Lindur  më 20 dhjetor 1946 është një izraelit-britanik iluzionist , magjistar, personalitet televiziv, dhe vetë-shpallur psikikë . Ai është i njohur për shfaqjet e tij të njohura televizive të përkuljes së lugëve dhe iluzioneve të tjera. Nga përkulja e lugëve te puna me CIA-n dhe NASA-n për gjetjen e jashtëtokësorëve , ai ka bërë disa pretendime të çuditshme. Një dokument i deklasifikuar i CIA-s zbuloi informacione në lidhje me “Project Stargate”, që ishte fokusuar në shikimin në distancë. Është interesante se Geller ishte pjesë e programeve sekretetë CIA-s, ku aftësitë e tij ,përdoreshin në fushën e “projeksionit të mendjes” dhe ndoshta për qëllime të sigurisë kombëtare. Mënyra se si ai mori fuqitë e tij të mbinatyrshme është zbavitëse. Gjithçka filloi në fëmijërinë e tij. Geller  ka pohuar  se në moshën tre vjeçare, ai pa një UFO të shndritshme sferike, që lundronte mbi të, ndërsa ai hyri fshehurazi në një shtëpi të vjetër në lagjen e tij…

… “Ishte vërtet e çuditshme, si një sferë, thjesht e varur aty, duke ndriçuar dhe strobuar dhe pastaj butësisht dhe në heshtje u zhvendos drejt tokës,”  ka thënë Geller. Më pas ai u godit nga një rreze drite, që i ra në ballë, duke e rrëzuar në bar. Pas këtij incidenti, Geller pretendoi se kishte zbuluar  fuqi të mbinatyrshme brenda tij. Duke filluar nga shkolla, ai lexonte në mënyrë telepatike përgjigjet e sakta të nxënësve të tjerë ose edhe i detyronte mendërisht mësuesit t’i jepnin nota të larta. Nëna e tij nuk e besoi kurrë historinë e tij për takimin me UFO-t. Geller pretendon se Toka është në kontakt me të huajt: Mes diskutimit, që filloi këtë vit për alienët dhe UFO-t, shumë njerëz bënë pretendime të mëdha për praninë e tyre. Tani një pohim të ngjashëm ka bërë edhe iluzionisti Uri Geller, të cilën të gjithë janë të shokuar kur e dëgjojnë. Uri, i cili dikur befasoi agjencinë amerikane të hapësirës NASA me fuqinë e tij të mendjes, ka pohuar se alienët kanë qenë në kontakt me Tokën për 50 vitet e fundit. Ju mund ta merrni me mend se sa ndikues është Uri, nga fakti që ai u thirr në bazën e NASA-s në Maryland, SHBA në 1974 (Uri Geller Claims on Aliens). Atëherë oficerët e agjencisë amerikane të inteligjencës CIA u mahnitën me fuqitë e tij. Tani Uri Geller thotë se, që atëherë ai ka besuar në ekzistencën e alienëve. Ai tha se një inxhinier i quajtur Warner von Braun i tregoi një copë metali dhe  ai i tha se nuk i përkiste planetit tonë.Uri tha se kjo copë metali e mbajtur e sigurt u tha  se ishte një  copë nga një UFO, e cila kishte goditur tokën. Uri thotë se duke parë këtë, shqisat e tij u hodhën në erë. Por ai nuk mund të japë më shumë detaje sepse ka pranuar një dokument për këtë (Alien UFO Test). Në të njëjtën kohë ,kohët e fundit, Pentagoni, selia e Ministrisë së Mbrojtjes së SHBA-së, publikoi një raport të Task Forcës së UFO-ve. Në të cilën është thënë se që nga viti 2004, janë parë 144 incidente të lidhura me UFO-t. Geller pretendon se alienët po përgatiten të “kontaktojnë” njerëzimin dhe se UFO-t, e kanë vizituar fshehurazi planetin tonë, për mijëra vjet.

…”Nuk kam asnjë dyshim në mendjen time,” tha për :”Sun Online|, 74 vjeçari i famshëm , duke pretenduar se jeta jashtëtokësore ekzistonte dhe kishte përvojën e tij.Pretendimet e tij vijnë si një bombë e dokumenteve të NASA-s .Agjencitë hapësinore kanë zbuluar se ata besojnë se alienët mund ta kenë vizituar tashmë Tokën.

Uri ishte njohur më parë me UFO-t  nëpërmjet punës së tij me CIA-n dhe pretendonte se iu shfaqën rrënojat e një përplasjeje aliene diku nga viti ’47, që i ruante ende  NASA .

..Një mistik i lindur në Izrael,kështu quhet Uri , tha për:” The Sun Online: “Unë mendoj se ata po na studiojnë. Nuk e di se çfarë duan  në të vërtetë.“Por unë mendoj se ata po përgatiten të na kontaktojnë dhe do të jetë spektakolar.”

“Ata ndoshta do të zbresin në lëndinën e Shtëpisë së Bardhë ose diku. Të gjithë filmat tanë fantastiko-shkencor rreth takimit me alienët do të realizohen.

“Unë nuk mendoj se po flasim për mijëra apo edhe qindra vjet. Nëse do të duhej të bënim supozime racionale dhe logjike, do të ishin 60 deri në 75 vjet”, tha ai.

 Uri iu referua një videoje të fundit të marrë nga një pilot i marinës amerikane të publikuar këtë vit nga Pentagoni. Kjo tregon se UFO-t ,po fluturojnë me shpejtësi që avionë artificialë nuk mund t’i riprodhojnë.Edhe ky mistik dëshmon të njëjtën gjë.Ai thotë se pamjet që tregojnë qartë këtë teknologji të avancuar, dëshmojnë se vizitorët tanë të huaj nuk janë këtu për të na lënduar.Edhe kjo deklaratë tregon faktin, që alienët janë paqësor.

“Nuk ka dyshim se ata janë të qetë. Po të mos ishin ata, do të ishim shkatërruar shumë kohë më parë”, tha ai.Sigurisht që ata e krijuan tokën dhe ruajnë sot e kësaj dite, ekulibrin e saj dhe të gjithë universit.

“Unë mendoj se Pentagoni, di shumë më tepër, por ata nuk na kanë thënë,” shtoi ai.

Uri pretendon se ka treguar  dhe se ka parë me sytë e tij anije aliene të rrëzuara,  që ruheshin në  hangarët e NASA  dhe këto ja ka  treguar i famshëmi gjerman i raketave, Wernher von Braun në vitet 1970, kur izraelitët po përdornin fuqinë e tij për të ndihmuar CIA-n. 

Vijon…