Gezim Llojdia-Alienët s’do ti takojmë dot kurrë


Gëzim Llojdia

1.
Udha mistike është si një dylbi për të parë ngjarje të së shkuarës,por edhe të ardhmes.Nuk është lentja ,pra nuk është paisja, por energjia që të hap këtë mundësi.”Gjuha e alienëve”,
pikërisht,i përket kësaj mundësie.
… Një vit më parë u fol gjerësisht për pushtimin alien të tokës.Ja ku jemi pas një viti.A ngjau ky pushtim dhe si duhet shqyrtuar?Së pari duhwt thënë se:”Pushtimi i tokës është ‚“pushtim“me energji..
…Mistikët e sotëm dhe të çfardo besimi qofshin, kanë folur për një:” pushtim alien të tokës,pa i specifikuar gjërat ashtu siç janë apo do të ndodhin në realitet.Ose ata kaq informacion kanë marrë nga ndriçimi hyjnor ose kaq informacion u është dhënë për këtë rast.Pea at na dhanë ose na krijuan një histori të gabuar për shkak të gafës së tyre në shqyrtininve gjerave që do të ndodhin.
“Pushtimi alien i tokës“ është një lloj i veçantë “pushtimi” sepse është pushtim, por jo me “ushtri e anije qiellore ,por me energjin e tyre.Pra nuk pati dhe nuk do të ketë anije aliene, që vijnë rrotull lartë e poshtë në qiell, përmbi mbi kokat tona, tej e përtej apo gjithëfarë gjërash, që nuk i percepton dot mëndja jonë.
Por, ai është një lloj “pushtimi” ku energjia e tyre do të jetë prezente në cdo gjë dhe në gjithëfarë gjerash , që do të bëjë njeriu në tokë.
Kjo ka ndodhur në të vërtetë.Anijet aliene erdhën bln punën e tyre dhe shkuan.
Tëcshohim disa shëmbuj rreth kësaj teze që u përhapë në çdo medium botëror me kaq shum bujë.
…Mistikja e shekullit të XX ,Baba Vanga ishte ekulibruesja e tokës më e madhe në lindje.Kjo do të thotë që ekulibri i tokës mbahet pikërisht nga njerëz me energjinë e alienëve.
Baba Vanga ndër parashkimet e saj për vitin 2022 ,ka thënë se drejt tokë do të ketë sulm alienësh ,që i përkthyer do të thotë:Pushtim energjie alienësh.Ky lloj pushtimi nuk duhej marrë pse me frikë.Alienët janë krijuesit të njeriut në tokë dhe janë paqësor,ardhja e tyre, pra energjia e tyre në vitin 2022, pushtojë tokën për të mirën e njerëzimit, për të arritur njerëzimi, qëllimet e tijA erdhën anijet aliene?
Sigurisht që u raportuan qindra raste ngaq pajoset e sotme i identifikojnë.Pra erdhën mbaruan punë ku kanë pikat e tyr dhe u larguan.
A është paqsor ardhja e tyre?

…Na jepni një shenjë që është miqësore?
Ja p.sh ardhja tre vjet më parëardhja e një objekti misterioz :
”Oumuamua”, që u kap vetëm, kur po dilte nga yllësia jonë dhe shkencëtarët nxituan ta quajnë atë objekt, që lundronte përmes galaktikës i ardhur nga thellësia e saj , veçse një copë shkëmb.Ajo anije ishte aliene.Edhe të tjerat janë aliene por më shumë ka fantazi se sa realitet.
Baba Vanga kishte parashikuar ekzistencën e një asteroidi të njohur sot si :”Oumuamua” i cili është ende i pazgjidhur nga shkencëtarët. Megjithatë, nga ky asteroid alien, thotë Baba Vanga , ‘do të dërgohet për të kërkuar jetë aliene, dhe ata do të kontaktojnë njerëzit. Asteroidi i njohur si :”Oumuamua”, të cilin shkencëtarët janë përpjekur ta zgjidhin ditët e fundit, ishte gjithashtu ndër parashikimet e orakulles bullgare. Sipas profecisë, ky asteroid do të dërgohet nga alienët për të kërkuar jetë në Tokë.Ai erdhi tre vjet më parë në fakt mund të kishte vite të tëra,por ai u gjetë me mjetet tona shkencore vetëm, kur ishte në largim e sipër, pra u vazhgua, ndërsa nuk largohej si të tjerët ,por londronte duke dhënë një mesazh , që mund ta kuptojnë mistikët atë gjuhë,kurrsesi shkencëtarët.

2.

…Le të hidhemi, te një tjetër një mentalist.
Ai quhet :Uri Geller dhe ai pretendon se anijet aliene e kanë vizituar Tokën për mijëra vjet.
…Lindur më 20 dhjetor 1946 është një izraelit-britanik iluzionist , magjistar, personalitet televiziv, dhe i vetë-shpallur psikikë .
Ai është i njohur për shfaqjet e tij të njohura televizive të përkuljes së lugëve dhe iluzioneve të tjera. Nga përkulja e lugëve te puna me CIA-n dhe NASA-n për gjetjen e jashtëtokësorëve , ai ka bërë disa pretendime të çuditshme. Një dokument i deklasifikuar i CIA-s zbuloi informacione në lidhje me “Project Stargate”, që ishte fokusuar në shikimin në distancë.
Është interesante se Geller ishte pjesë e programeve sekrete të CIA-s, ku aftësitë e tij ,përdoreshin në fushën e “projeksionit të mendjes” dhe ndoshta për qëllime të sigurisë kombëtare. Mënyra se si ai mori fuqitë e tij të mbinatyrshme është zbavitëse.
…Gjithçka filloi në fëmijërinë e tij. Geller ka pohuar se në moshën tre vjeçare, ai pa një UFO të shndritshme sferike, që lundronte mbi të, ndërsa ai hyri fshehurazi në një shtëpi të vjetër në lagjen e tij…

… “Ishte vërtet e çuditshme, si një sferë, thjesht e varur aty, duke ndriçuar dhe strobuar dhe pastaj butësisht dhe në heshtje u zhvendos drejt tokës,” ka thënë Geller.
Më pas ai u godit nga një rreze drite, që i ra në ballë, duke e rrëzuar në bar. Pas këtij incidenti, Geller pretendoi se kishte zbuluar fuqi të mbinatyrshme brenda tij.
Duke filluar nga shkolla, ai lexonte në mënyrë telepatike përgjigjet e sakta të nxënësve të tjerë ose edhe i detyronte mendërisht mësuesit t’i jepnin nota të larta. Nëna e tij nuk e besoi kurrë historinë e tij për takimin me UFO-t. Geller pretendon se Toka është në kontakt me të huajt: Mes diskutimit, që filloi këtë vit për alienët dhe UFO-t, shumë njerëz bënë pretendime të mëdha për praninë e tyre. Tani një pohim të ngjashëm ka bërë edhe iluzionisti Uri Geller, të cilën të gjithë janë të shokuar kur e dëgjojnë.
Uri, i cili dikur befasoi agjencinë amerikane të hapësirës NASA me fuqinë e tij të mendjes, ka pohuar se alienët kanë qenë në kontakt me Tokën për 50 vitet e fundit. Ju mund ta merrni me mend se sa ndikues është Uri, nga fakti që ai u thirr në bazën e NASA-s në Maryland, SHBA në 1974.
Atëherë oficerët e agjencisë amerikane të inteligjencës CIA u mahnitën me fuqitë e tij.
Tani Uri Geller thotë se, që atëherë ai ka besuar në ekzistencën e alienëve.
Ai tha se një inxhinier i quajtur Warner von Braun(Nazisti që u kap nga amerikanët në fund të Luftës së dytë dhe dërgoi njeriun e parë në Hënë )i tregoi një copë metali dhe ai i tha se nuk i përkiste planetit tonë.Uri tha se kjo copë metali e mbajtur e sigurt u tha se ishte një copë nga një UFO, e cila kishte goditur tokën. Uri thotë se duke parë këtë, shqisat e tij u hodhën në erë. Por ai nuk mund të japë më shumë detaje sepse ka pranuar një dokument për këtë (Alien UFO Test). Në të njëjtën kohë ,kohët e fundit, Pentagoni, selia e Ministrisë së Mbrojtjes së SHBA-së, publikoi një raport të Task Forcës së UFO-ve. Në të cilën është thënë se që nga viti 2004, janë parë 144 incidente të lidhura me UFO-t. Geller pretendon se alienët po përgatiten të “kontaktojnë” njerëzimin dhe se UFO-t, e kanë vizituar fshehurazi planetin tonë, për mijëra vjet.

…”Nuk kam asnjë dyshim në mendjen time,” tha për :”Sun Online, 74 vjeçari i famshëm , duke pretenduar se jeta jashtëtokësore ekzistonte dhe kishte përvojën e tij.Pretendimet e tij vijnë si një bombë e dokumenteve të NASA-s .Agjencitë hapësinore kanë zbuluar se ata besojnë se anijet aliene mund ta kenë vizituar tashmë Tokën.

Uri ishte njohur më parë me UFO-t nëpërmjet punës së tij me CIA-n dhe pretendonte se iu shfaqën rrënojat e një përplasjeje aliene diku nga viti ’47, që i ruante ende NASA .

..Një mistik i lindur në Izrael,kështu quhet Uri , tha për:” The Sun Online: “Unë mendoj se ata po na studiojnë. Nuk e di se çfarë duan në të vërtetë.“Por unë mendoj se ata po përgatiten të na kontaktojnë dhe do të jetë spektakolar.”

“Ata ndoshta do të zbresin në lëndinën e Shtëpisë së Bardhë ose diku. Të gjithë filmat tanë fantastiko-shkencor rreth takimit me anijet aliene do të realizohen.

“Unë nuk mendoj se po flasim për mijëra apo edhe qindra vjet. Nëse do të duhej të bënim supozime racionale dhe logjike, do të ishin 60 deri në 75 vjet”, tha ai.

Uri iu referua një videoje të fundit të marrë nga një pilot i marinës amerikane të publikuar këtë vit nga Pentagoni. Kjo tregon se UFO-t ,po fluturojnë me shpejtësi që avionë artificialë nuk mund t’i riprodhojnë.Edhe ky mistik dëshmon të njëjtën gjë.Ai thotë se pamjet që tregojnë qartë këtë teknologji të avancuar, dëshmojnë se vizitorët tanë të huaj nuk janë këtu për të na lënduar.Edhe kjo deklaratë tregon faktin, që alienët janë paqësor.

“Nuk ka dyshim se ata janë të qetë. Po të mos ishin ata, do të ishim shkatërruar shumë kohë më parë”, tha ai.
Sigurisht ,që ata e krijuan tokën dhe ruajnë sot e kësaj dite, ekulibrin e saj dhe të gjithë universit.

“Unë mendoj se Pentagoni, di shumë më tepër, por ata nuk na kanë thënë,” shtoi ai.

Uri pretendon se ka treguar dhe se ka parë me sytë e tij anije aliene të rrëzuara, që ruheshin në hangarët e NASA dhe këto ja ka treguar i famshëmi gjerman i raketave, Wernher von Braun në vitet 1970, kur izraelitët po përdornin fuqinë e tij për të ndihmuar Cia-n…
vijon