Gezim Llojdia-Pse nuk shpegohen 10 historitë kryesore të UFO-ve të vitit 2022


Gezim Llojdia


UFO-t janë të shumta gjatë vitit 2022. 

UFO-t janë të shumta gjatë vitit 2022.

1.

Gjatë viti 2022 vrojtimet e UFO-ve,në krejt globin kanë treguar sa shumë kanë qenë ,vizitat e tyre nga hapësira drejt tokës tonë. Ajo, që duhet shpjeguar është se UFO-të janë: anijet e alienëve dhe nuk janë alienë. Anijet e tyre të dërguara në tokë për të siguruar më shumë energji tokës .Anijet e tyre kanë misione specifike dhe pasi mbarojnë misionin e tyre ose lihen të bien apo i fshehin në oqeane, në planetët si: Hënë dhe Mars.

Këtu do të hedhim një vështrim prapa në lajmet më të njohura të lidhura me UFO-t gjatë dymbëdhjetë muajve të fundit.

2.

Një objekt fluturues i paidentifikuar ( UFO ), i riemëruar kohët e fundit nga zyrtarët amerikanë si UAP ( fenomen ajror i paidentifikuar ), është çdo fenomen ajror i perceptuar që nuk mund të identifikohet ose shpjegohet menjëherë ,

shkruan wikipedia.

Në hetim, shumica e UFO-ve janë identifikuar si objekte të njohura ose fenomene atmosferike, ndërsa një numër i vogël mbetet i pashpjeguar.

…Shkencëtarët dhe organizatat skeptike si Komiteti për Hetimet Skeptike kanë dhënë shpjegime prozaike për një numër të madh të UFO-ve të pretenduara që shkaktohen nga fenomene natyrore, teknologji njerëzore, mashtrime .

Grupe të vogla, por vokale të ufologëve , favorizojnë hipoteza jokonvencionale, pseudoshkencore , duke pretenduar shpesh se UFO-t janë dëshmi e inteligjencës jashtëtokësore . Besimet rreth UFO-ve kanë frymëzuar pjesë të feve të reja .

Ndërsa pamjet e pazakonta janë raportuar në qiell gjatë historisë, UFO-t u bënë të spikatur kulturalisht pas Luftës së Dytë Botërore , duke u përshkallëzuar gjatë Epokës Hapësinore . Shekulli i 20-të pa studime dhe hetime mbi raportet e UFO-ve të kryera nga qeveritë (të tilla si Projects Grudge dhe Sign në Shtetet e Bashkuara dhe Project Condign në Mbretërinë e Bashkuar), si dhe nga organizata dhe individë.

3.

K.Rendall te websajti i mistereve, që është njëkohësisht drejtuesi i saj ka kryer këtë renditje.

…UFO-t kanë qenë shumë në lajme këtë vit, veçanërisht për shkak të publikimit të disa provave të reja fotografike intriguese si dhe përpjekjeve të vazhdueshme të qeverisë amerikane për të hetuar fenomenin.

10. Struktura e çuditshme në formë UFO-je shfaqet në liqenin norvegjez .

Një objekt që i ngjan një disku fluturues është shfaqur në një liqen në Norvegji, por jo gjithçka është ashtu siç duket.

9. Aeroplani amerikan ishte dëshmitar i UFO-ve dhe ‘personit në hije’ teksa ruante armët bërthamore – Adrian Reister, një ish-teknik i armëve bërthamore të USAF, ka folur për përvojat e tij.

8. Hakeri i UFO-ve: Gary McKinnon ndan atë që gjeti – 56-vjeçari u bë kryefjalë e lajmeve në fillim të viteve 2000, pasi u kap duke hakuar kompjuterët e qeverisë amerikane.

7.Astronomët ukrainas raportojnë se kanë parë UFO-t ‘kudo’ – Një përpjekje e vazhdueshme kërkimore për të vëzhguar dhe dokumentuar UAP-të mbi Ukrainë, thuhet se ka nxjerrë mjaft pamje.

6. Zbulohet versioni i ri me rezolucion të lartë i fotografisë së UFO-ve të viteve 1970 – E marrë nga një aeroplan në vitin 1971, imazhi tregon atë që duket të jetë një disk metalik që fluturon në ajër.

5. Klipi i ‘UFO’s në formë disku bëhet virale në TikTok – Pamjet e një objekti të madh në formë disku që del nga retë kanë grumbulluar miliona shikime në mediat sociale.

4. Janë publikuar pamjet e helikopterëve të ushtrisë amerikane të 3 UAP-ve – Pamjet origjinale të regjistruara nga pilotët e një helikopteri të Ushtrisë Amerikane tregojnë tre objekte të paidentifikuara, me lëvizje të shpejtë.

3. Anomalitë ajrore mbi Alaskë ndezin spekulime për UFO-t – Banorët dolën në mediat sociale për të ndarë fotografitë e një shtegu anormal të ngjashëm me retë mbi Malin Lazy.

2.UFO shfaqet gjatë festimeve të jubileut të Mbretëreshës – Një objekt i paidentifikuar u kap në kamera gjatë festimeve të kësaj fundjave të jubileut të platinit.

1. Fotografi e klasifikuar e UFO-ve të vitit 1990 është shfaqur 32 vjet më vonë – Më në fund është publikuar një foto e bërë nga dy burra që kanë parë një objekt të çuditshëm mbi Skoci në vitin 1990.

About Post Author