Godo Mehmetaj-KU KAM DESHIRE PRAP TE VIJ


KU KAM DESHIRE PRAP TE VIJ

Sa kam deshire aty te vij

ku veriu me ben freski

aty me ngop kenga e zogjve

aty gjej vargje per poezi

Kerkova disa nga ato vite

ato qe kurre si kam harruar

atje i lashe dhe larg kam ikur

po here pas here me kane munguar

Nje aver e nxehte me vjen ne gji

sa here kujtoj te ngrohten vater

fenerin varur kur bente drite

e gjithe mu kthye ne nostalgji

Ma vrane shpirtin keto mendime

gjithmone me thone jemi me ty

si ndava dot nga jeta ime

dhe shpesh me vijne lotet ne sy ,,,,

Godo Mehmetaj,,,

About Post Author