Gripi i qokës ne vargjet


Teuta Shaqiraj

Gripi i qokës ne vargjet.

Qoke , hatër, të bëj hatrin, qoka midis “poetëve “

tashmë është bëre modë ..pa bojë .

Mund të prekë dhe ata që kanë bërë dy dozat e vaksinës, oh me falni ato e ata qe kane botuar disa libra…

Shenjat :

Ankth, varësi, indiferencë ndaj komshiut, hipokrizi, fjalë tepër të sheqerosura që skane të bëjnë me vargun.

ndjesi e të qënit I me I madh…

Kurimi :

Mbajtje distancë, dhe agjërim telefonik e virtual për 40 ditë.

KUJDES! MUND TË KTHEHET NË SINDROMË.

Të vjen per të qeshur por jo për të qarë …

Skam bëre e sdo bëj hatër e qokë (koment e vlersim të pamerituar sipas asaj që ndjej e kuptoj) askujt e sdua tja dëgjoj emrin fjalës qokë ,të bëj hatrin filanes se do ma bëjë nesër . Sa fjalë e shëmtuar ,Qokë , Hatërbërës..

Shpesh here vlersohen vlerat , por të shumtën e rasteve nënvlerat. ..Amani moj ( more) amani ,

Sa pena të arta jepni e dhuroni.. dua dhe unë një moj aman se ju kam xhan..

Vargje pa peshe me qoke prane ….të lehta si pupla në erë.

Ankohet edhe pena qe lumi mos ju marre!

Me miresi e ironi..

About Post Author


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.