Guri Coka:Charlie Chaplin …


Charlie Chaplin …

Jetoi 88 vjeç.

Ai na la katër nga mesazhet e tij:

(1) Asgjë nuk është e përhershme në këtë botë, madje as problemet tona.

(2) Më pëlqen të eci në shi, sepse askush nuk mund t’i shohë lotët e mi.

(3) Dita më e humbur në jetë është dita kur nuk qeshim.

(4) Gjashtë mjekët më të mirë në botë janë… :

1. Dielli,

2. Pushoni,

3. Ushtrimi,

4. Modestia,

5. Vetë respekti

6. Miq të mirë.

– Qëndroni me këto gjëra në të gjitha fazat e jetës tuaj dhe shijoni një jetë të shëndetshme…

– Kur sheh hënën, sheh bukurinë e Zotit..

– Nese sheh diellin sheh fuqine e Zotit..

– Nëse e shikoni veten në pasqyrë, do të shihni krijimin më të mirë të Zotit. Kështu që besoni.

Ne jemi të gjithë vetëm turistë këtu, Zoti është agjenti ynë i udhëtimit që ka përcaktuar tashmë rrugët, rezervimet dhe destinacionet tona.. besojini atij dhe shijoni jetën.

Jeta është vetëm një udhëtim! Prandaj jetoni sot në maksimum!

Nesër mund të mos jetë më kurrë..

About Post Author


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *