Guximi i vajzës-Veronika Leshi


Guximi i vajzes

Dikur me thirrje ne emer

Sot nuk po.me thirre ma

Mos ke xane ndoj tjeter femer

Ku shkuan fjalet qe mi the

Me coje nga gjumi kur me telefonoje

Dhe une sa here te kam telefonu

Por me ty kuptova qe gabova

Por ne fund e kam kuptu

Ku shkune puthjet tona

Sa shume i kena dhane njeri tjetrit

Eshte shume per tu cuditur

Ku na shkoj dashuria e vjeter

Shume here ma ke ba me hile

Por kurre nuk te mallkova

Mendoja se do te behesh njeri

Por me ty shume u mundova

Dhe njeriu ndojhere dhe duhet me gabu

Se è nxerre mesim per heren tjeter

Por Zotit duhet me ja tregua

Se cfare me ke ba ti mu

Ku shkuan gjithe ata takime

Ku shkuan gjithe ata perqafime

Ku shkoj koj dashuria jone

Qe e humbe ti pergjithmone

Te uroj rruge te mbare

Pac nje tjeter fat ne jete

Kurre nuk nuk do ta baj halle

Por do tu vej nje pike

Kame qendru shume forte dhe kurre e perlotur

Sa do qe me ke shkaktu edhe trishtime

Por te gjitha i kalova me guxime

Se fundi fundit eshte jeta ime