Je loti i qerpikut-Meri Kusi


C’do dite me thua: me lot ne sy.

Jetoj per ty: zemra ime.

Me dhemb shpirti: kur te degjoj.

Klithma jote: si vaji i kanarines se plagosur..!

Me zgjat duart e me thua: me merr ne krahet e tua.

Te tregoj: dhimbjen ne zemer.

Kam lindur: te ‘te dua..

Do te jem: gjurma jote e perjetshme..!

Dhe une te them: te dua si i verber.

Ti ke: gjithe ngjyrat e stines.

Jam i lumtur: kur te shoh.

Drejt teje nis: fluturimin..!

Ti je bota: e zemres time.

Je aroma: qe shperndan era.

Dhe pse je larg: si drita e yjeve.

Je: pranvera e heshtur.

E zemres time..!

Do t’a s fidoj moshen e kohen.

Do te flak tej: perendimin e diellit.

Je: fryma e shpirtit tim

Bisku me i bukur: i trendafilit..!

C ‘do moment te kam: ne mend.

Me dhemb: zemra’ kur kujtoj.

Fytyren: tende..

Nuk e dua: lumturine.

Qe afron: parajsa.

E kam te veshtire: te jetoj.

Pa ty..!

Je: brinja e trupit tim

Je: loti i qerpikut.

Nuk dua: t’i shoh.

Syte e perlotur.

Kanarina ime e plagosur..!

Me respekt.

@ MERI KUSI.