Jemi kaq larg !-Elisabeta Gockaj


Jemi kaq larg !

C’te te them ! goja me eshte mbyllur !

Mendova jeten do ta regulloj !

Ndaj mora rrugen kurbetit te gremisur

Me koken pas e shpirtin bere cop .

Mendoj shendetin …e them se jame i lumtur !

Ndaj… ti nene per mua mos u brengos

Kur kame nevoj ….ndiej doren e zotit

Qe mi hap rruget ne kete te erret bote.

Sapo perendimi sperkas horizontin

Qielli …..flakeron atje tej tek ti !

Jemi kaq larg ! ….ne skajet e ketij globi

Ti lutesh per mua …..une lutem per ty .

C’do dite mendoj se kur do te kthehem !

Vera e mishi ketu po me vel.!

Nje gote dhalle e nxjerr prej dybeku

Me bene esell…. ta ndiej kete jete !

I Elisabeta Gockaj I

Mund të jetë një imazh i fuçi, çekiç druri dhe kovë