Kastriot Zenollari-Debat në facebook


” “Kam” nje “mik/e” ne fb,ku her pas here me thoshte ne komente,(mos i kerkoni se i kam fshir,komentet),,,,,”Sa nerva qe ke,sa shkruan,lum ti qe ke kaq kohe sa meresh me kto”,,,,.

Meqe jam i “zoti” i shtepise,i fb time,me takonte ta respektoja duke e falenderuar edhe pse me kto fjale.

Ai,Ajo,ne nje moment me shkruajti pak me gjate,duke me then nder te tjera “,,,,,,vertet ste kan ber pershtypje ter ato komente qe te kam shkruajtur,edhe pse me tendenc?!!!! Me thuaj,te kan ber pershtypje?!!!!,,,,,,,”

Aty pash se edhe pse njeriu mundohet te jete,sillet,te behet ndryshe etj,prap ka nje kufi,dhe mendova ti pergjigjem edhe si i “zoti” shtepise,me kultur e pa e prekur,por edhe qe tja prisja kte “revansh” me kto komente bezdisese.

I them,,,,

“Une shkruaj,e s’mbaj mend se qe kure,por kohet e fundit e kam rritur intesitetin e shkrimeve te mia pasi po me afrohet pleqeria dhe “Njeriu lind femije e vdes “femije” “,dmth,fillon dhe e le nga pak mendja,dhe une se dua kte,prandaj shkruaj se dua te mbaj trurin ne pune,qe mos te me ler para se te vdes,se s’do te kishte me keq qe zgavren e trurit ta kem bosh”.

Te them te drejten prita reagim te ashper nga ky,kjo,person/e,por u çudita kur me ktheu,,,,,,,

“Me te vertete,te mbajtkan trurin ne gjendje te mire krijimet,shkrimet,qe ben.

Te kerkoj falje mik”.

Nuk kaloi shum dhe e ndjeva shum mungesen e komenteve te ktij,ksaj,edhe pse me prishnin humorin,dhe kur e kerkova me kishte bllokuar ne fb.

S’kaloi shum dhe me vjen nje sms,nga nje adr tjeter, ku me thoshte qe ,,,,,

“Ju kerkoj falje aq shum qe ju bllokova por u detyrova qe e bera,pasi duke lexuar e rilexuar çme the,edhe truri im filloi te vihet ne pune e te kuptonte me mire,prandaj ju falenderoj shum,shum,per mesimin e vyer qe me dhate.

Kerkes per miqesi s’do t’ju bej kurr,as ti mos me be,por nuk do le shkrime te tuat,e jo vetem,pa lexuar.

Ju uroj suksese e Zoti te bekofte”.

Aty hyra ne mendime se,edhe pse i kisha thene punen e trurit,nuk e besoja vertete,e perdora per humor,por kur me tha qe leximi po e ngrinte nivelin e te menduarit,aty dyshova edhe une,hahaaaa

“Valle,vertet,duke lexuar,duke shkruajtur,duke krijuar,edhe pse jo perfekt,truri fillon te rrije ne pune dhe te ket ngritje ne menyren e te menduarit,sjelljes,etj,etj,etj?!!!!!.

Pergjigjen e dini ju te,nderuar/a.

About Post Author