Kur e hasa n’ditet e mija…Ruzhdi Keraj


Kur e hasa

n’ditet e mija

t’vranta

ma çili qiellin

ma lshoi diellin

e ma ndezi jeten

flakadan

edhe deti e desht

edhe zogjt

edhe hana me yjet

atehere une u marrosa

mbas flokve qe lunte era

prej syve qe bulonte drita

prej trupit qe thithte dallga

dhe kamve qe ledhatonte

vala

e thitha qershit e buzve

per te mbete aty

ne puthjen e perjetshme!