Marinsat ishin dëshmitarë të UFO-ve mbi bazën ushtarake në vitin 2021


Një nga disa imazhet e kapura të objektit. 

Janë shfaqur pamjet e reja të një “trekëndëshi të heshtur” që u vëzhgua nga marinsat e vendosur në një bazë ushtarake në Kaliforni.

Incidenti, i cili u zbulua në një episod të fundit të podcast-it ‘Weaponized’ të Jeremy Corbell, ndodhi mbi bazën ushtarake Twentynine Palms, Kaliforni në vitin 2021. Disa dhjetëra marinsa dolën jashtë për të parë dhe filmuar fenomenin teksa objekti qëndronte në heshtje mbi Qendra Luftarake Ajrore e Trupave Detare në Camp Wilson për rreth 10 minuta.

“Ne të gjithë dolëm dhe shikuam… ato drita u shfaqën nga hiçi,” tha një marinar.

“[Njerëzit] ishin thjesht disi të hutuar. Askush nuk mund ta dallonte atë.”

Ushtarët ishin të bindur se dritat nuk ishin flakë, duke vënë në dukje se ata ishin të njohur me atë se si dukeshin flakët dhe se kjo ishte padyshim diçka tjetër.

“Kjo ishte diçka që askush nga ne nuk e kishte parë më parë,” tha një tjetër nga marinsat.