Meteoriti përplaset në çatinë e shtëpisë, zbret në shtratin e gruas


B.Metohu

Gruaja që nuk dyshonte mori frikën e jetës së saj kur shkëmbi u përplas në tavanin e saj.Incidenti i tmerrshëm, i cili ndodhi javën e kaluar në qytetin Golden, British Columbia, ndodhi kur gruaja – Ruth Hamilton – kishte fjetur në dhomën e saj të gjumit.

Ajo përshkroi se si ishte zgjuar papritur nga zhurma e lehjes së qenit të saj dhe ndjesia e mbeturinave që binin mbi fytyrën e saj, gjë që e bëri atë të hidhej nga shtrati i saj në befasi.

Pasi ndezi dritën, ajo zbuloi se kishte një vrimë në tavan direkt mbi shtratin e saj.

“Unë kurrë nuk kam qenë aq e frikësuar në jetën time,” tha ajo”.

Nuk isha i sigurt se çfarë të bëja, kështu që thirra 911 dhe, kur po flisja me operatorin, kalova jastëkun tim dhe pashë që një shkëmb kishte rënë midis dy jastëkëve.”

Kur mbërriti policia, fillimisht u dyshua se shkëmbi kishte ardhur nga një vend ndërtimi aty pranë, megjithatë shpejt u bë e qartë se ishte në fakt një meteorit që kishte rënë nga qielli.

Ajo ishte në fakt tepër me fat – nëse shkëmbi hapësinor do të binte mbi kokën e saj, mund të ishte fatale.

“Shanset që kjo të ndodhë janë aq të vogla, kështu që jam shumë mirënjohëse që jam gjallë,” tha ajo.

About Post Author