Mimoza Nebiaj:Dashuroni…


Dashuroni…

Dashurohuni me dike,

Qe te pret Deri ne fund,

Dashurohuni me dike,

Qe kthehet tek ty,

Pas cdo zenke,

Pas dikujt qe te do gjithshka tenden,

Dhe mbi te gjitha,

Te Thote jam me ty,

Sa here te me kerkosh,

Me dike qe nuk do ta leshoj,

Doren kurre,

Cfare do sfide dhe keqkuptimi syri syrin

Do ta kerkoj…