…”Një foto..një shpirt i humbur… një dashuri e kërkuar….!!!”


Pirro Minella Millona

“….Duke shfletuar albumin e kujtimeve, diku u ndal gjate ne nje foto te hershme Ishte Ai, Ai, qe i solli ato dritherimat e para te dashurise pasionante, ate dashuri qe cdo dite merrte jete, ushqehej me shpirterat e tyre.Por sot….. Ahh….. vetem kjo foto. Nje shpirt i humbur, zor se flet, nuk ka me jete nuk ka me gjalleri, eshte i vdekur.Nga fotoja ata sy te tij tregonin besim tek ajo, kishin garancine te atyre syve qe shprehnin aq shume. Po ajo e ndjen shikimin e tij qe e perfshijne ate komplet e mbeshtellin me ngrohtesine e tyrePo Ai gjithmone e priste atje tek kreu i rruges se tyre me nje trendafil ne doren qe i dridhej pak.Por sot larg prej saj nuk pret me ate aromen e saj, qe e donte aq shume, qe e puthte pikerisht aty ne gushe ku grumbullohej tere nektari i saj.Sot rreth tij nuk ka kuptim asgje, asgje nuk leviz, cdo gje eshte vyshkur. Edhe ajri nuk eshte me i lehte, nuk perkeledh me fytyren e saj eshte teper i rende, deshperues.Kthen koken per rreth mos valle foli me ze te larte:-Ti je i imi peshperiste ajo ne kraharorin e tij dhe ai i perkeledhte perseri floket dhe perseri e puthte me afsh. Fjalet e tij duken te nje te cmenduri, po ai e dashuron fort ate. Shikimi i tij perpin cdo gje ai pret ate dhe nga larg bie ne sy trendafili i bardhe ne doren e tij qe e kerkon.Kjo eshte historia e tyre e dashurise, asgje nuk e pengon dot te lulezoje ajo te rritet te marre jete nga shpirterat e tyre.-Merr doren time -belbezon ajo-me premto si dikur se cdo gje do te shkoje mire si atehere ne netet e bardha plot hene, kur shijonin mjaltin e dashurise.-Me mbaj fort, ngjitur teje ashtu puthitur te dy trupat akoma endrrojHap syte dhe veshtron, jo nuk di te dashuroj me si atehere, jam e lodhur.Dashuria jote me cmendi.-Te lutem mjaf , me mjaftPor pendohet perseri ne rrembat e saj rrembyshem kalon perseri ajo dashuri. Do desha gjithe kete sikur tere arin te te afroja, per kete dashuri…..Edhe sikur te mos te te interesonte pasuria ime ari vezullues,mos harro jam aty ulur tek porta do te jem duke te pritur Ty….

About Post Author