Një puthje- një lule!Meri Kusi


Te kam dashur si e marre.

Shume kam qeshur e kam qare..!

Kur kam mundur..

Nga malli per ty.

Rruget e qiellit mora.!

Qe te me dhuroje: puthje e lule..!

Eca shtigjeve te panjohura.

Lashe boten time te kujtimeve..!

Te kerkoja ne cdo enderr..

Ti vije e me puthje lehte.

E ikje udhetoje me yjet..!

Prisja ne heshtje te zbardhte: agimi.

Te ndieja zerin e zogjve kengetare.!

Prisja te vije ti e te me puthje.

Dhe te me dhuroje jasemina..!

Thone qe fati eshte: i shkruar.

Per disa i zi e per disa i bardhe.!

Une e kam shkruar vete.

Nuk e besoj kete: perralle.!

Per mua cdo puthje e jotja eshte: lule.

Je stuhia e zemres time…

Nuk je : iluzion apo pasion.

Je drita qe grisi me puthje..!

Te gjithe qenjen time..!

Sa te pameshirshme’ te mrekullueshme.

Te cmuara si : diamant i rralle.!

I kemi shpirti im.

Tonat kujtime- dashuria e jetes time..!

Me Respekt!

@ MERI KUSI