Nuk dua të më thuash: Lamtumirë!-Meri Kusi


Nuk dua të më thuash: Lamtumirë!

Nje zemer e bardhe.

Dhuron vetem: miresi.

Sepse: ne ate zemer.

Ka: vetem dashuri..

Ne syte e tu shoh: diellin e bonanzes..!

Dhe ti je: dashuria qe me mungon.

Je: ylli i agimit.

Qe ndrin dhe kur: s’ka hene.

Se hena jote: jam une..!

Nje dite do t’i puth fort.

Buzet e tua.

Gjurmet e mia’ ne ta do t’i le.

Sa here te marre malli: per mua.

Hija jote: do te jem..!

Me mungon si: shiu i Saharase.

Ne syte e tu shoh: diellin e bonanzes..

Do te rri e do te pres.

Per mua je: nje thesar.

Nuk krahasohesh: me asnje diamant..!

Nuk dua t’a mendoj: fjalen ndarje.

Je : dashuria ime.

Qe trondit.

Vetem: mali me malin s’takohen.

Por dy njerez ‘ takohen’ nje dite..!

Nuk dua’ te me thuash: lamtumire.

Do te vi te huj’ ne kthinat e trupit tend.

E ti ne labirinthet: e shpirtit tim..

Jemi: dy zemra qe rrahin’ ne nje trup.

Nuk ka me bukur’ se kjo: dashuri.

Ne syte e tua shoh: diellin e bonanzes.

Engjelli im..!

Me respekt.

@MERI Kusi.