Provat sugjerojnë se Bob Lazar po thoshte të vërtetën rreth UFO-ve dhe shtytjes kundër gravitetit


Viki Verma

Më 15 maj 1989, KLAS-5 TV bëri një intervistë të drejtpërdrejtë me një burrë anonim i cili bëri disa pretendime të jashtëzakonshme në lidhje me UFO-t dhe teknologjinë kundër gravitetit. Bob Lazar, i cili fshehu identitetin e tij me pseudonimin “Dennis”, pretendoi se ushtria e Shteteve të Bashkuara po kryente kërkime të fshehta mbi teknologjinë e huaj në shkretëtirën e Nevadës, afër një baze që tani zakonisht quhet “Zona-51”. Pretendimet e Lazar duket të jenë të vërteta pas një historie të Nju Jorkut të vitit 2020 , “Jo më në hije, Njësia e UFO-ve të Pentagonit do t’i bëjë publike disa gjetje”, që përfshinte disa informacione se si astrofizikani dhe kontraktori i Pentagonit Eric W. Davis i dha një informim të klasifikuar qeverisë. zyrtarët në mars 2020 në lidhje me “automjetet jashtë botës që nuk janë bërë në këtë tokë”.

Në një intervistë me shkrimtarin investigativ të Las Vegasit, George Knapp në vitin 1989, Lazar pohoi gjëra të pabesueshme në lidhje me Area-51 që e katapultuan temën në ndërgjegjen publike. Lazar tha se ai kishte projektuar me inxhinieri të kundërt disqe fluturuese të alienëve të rrëzuar në një stacion ushtarak top-sekret të quajtur S-4 pranë liqenit Papoose . Pretendimet e tij dukeshin si fantashkencë, por në 30 vjet, gjithçka që ai tha në intervistat e tij duket se bëhet mjaft realiste.

Knapp deklaroi në një intervistë me KNPR’s State of Nevada se ai nuk ishte në gjendje të verifikonte disa nga informacionet që Lazar i dha atij. Për shembull, ai pohoi se Llazari ka studiuar në MIT; megjithatë, Knapp kontrolloi me institucionin dhe nuk ka asnjë të dhënë të Llazarit atje. Përveç kësaj, Lazar deklaroi se ai mbante një pozicion në Los Alamos National Lab; kur Knapp pyeti për punësimin e Lazarit në laborator, Los Alamos u përgjigj se Lazar nuk mbante një pozicion atje. 

Nga ana tjetër, Lazar i tregoi Knapp-it dhe një fotoreportere nëpër laboratorin kombëtar pasi i çoi vetë atje. Knapp raportoi se të gjithë, duke përfshirë rojen e sigurisë në portën e përparme dhe shkencëtarë të tjerë, e përshëndetën atë sikur të ishte një fytyrë e njohur atje. Pra, nëse Lazar ka punuar vërtet në Los Alamos, a ka ndonjë të dhënë për të?

Përdoruesi i mesëm SignalsIntelUFO ka bërë punë të shkëlqyer duke transkriptuar mbi 50 intervista të Bob Lazar me informacion të thelluar. Bob pretendoi se ishte punësuar si fizikant në Los Alamos në maj 1982. Për prova në lidhje me punësimin e tij, ekziston një artikull i shkruar nga Terry England më 30 qershor 1982. e rëndësishme është motori i avionit. Është diçka për të cilën ai ka punuar prej vitesh”, ka shkruar England.

Në korrik 2020, gjatë podcast-it të Joe Rogan me Jeremy Corbell dhe George Knapp, Corbell tha se e pyeti Terry England për profesionin e Bob Lazar si fizikant në Los Alamos. Corbell tha: “Shiko, këtu është pika, ju thatë që Bob Lazar ishte një fizikant në Los Alamos. Pra, si e bazove këtë? Ti po shkruan një punim…” dhe ai [Anglia] thotë “po,” – dhe u kap nga lajmet e AP – ai thotë “nëse unë [Anglia] kisha keqinterpretuar se ai ishte një fizikant në Los Alamos, do të kisha qenë i goditur nga të gjithë në Los Alamos. Ata e marrin atë shumë seriozisht. Ai ishte një fizikant. E raportova. AP News e mori atë, ata e përsëritën atë. Asnjë fjalë nga dikush që thotë se ai nuk ishte fizikant në Los Alamos.”

Në korrik 2020, gjatë podcast-it të Joe Rogan me Jeremy Corbell dhe George Knapp, Corbell tha se e pyeti Terry England për profesionin e Bob Lazar si fizikant në Los Alamos. Janë dy ish-punonjës të laboratorit që kanë punuar drejtpërdrejt me Bobin. I pari është një fizikan i quajtur John Jarmer, dhe i dyti, sipas SignalsIntelUFO, kishte një rol administrativ, por mbeti i paidentifikuar. Jarmer punoi në laborator për më shumë se dy dekada në seksionin e Protonit të Polarizuar. Përveç kësaj, Joe Vaninetti, i cili ka punuar së bashku me Bob, është renditur si autor në disa punime kërkimore origjinale me John Jarmer.

Regjistrimet e Drejtorisë së Laboratorit të John Jarmer, Bob Lazar dhe Joe Vaninetti.

Ka dokumente dhe llogari të tjera që thonë se Lazari kishte punuar në S-4, një laborator qeveritar pranë liqenit Groom. Richard Geldreich ka bërë kërkime të mëdha në lidhjen e pikave me misterin e Bob Lazarit.

Pikërisht siç e kishte përshkruar Lazar në vitet 1980, një anije me origjinë të panjohur mund të shihet duke u rrotulluar dhe duke fluturuar me bark lart në një nga videot e deklasifikuara të UFO-ve të Marinës së SHBA. “Zija me të cilën kam punuar, që kur do të udhëtojë një distancë të gjatë, kështu funksionon. Ai e vendos barkun e tij në objektiv dhe më pas i sjell të gjithë amplifikatorët në fuqi, dhe ju e dini se qëllon në atë drejtim Nuk fluturon siç do të fluturonte në një film fantastiko-shkencor. Fluturon me bark, me fund, përpara”, tha Lazar. 

Hidhini një sy të ashtuquajturës UFO të Gimbalit nëse përshkrimi i mëparshëm i një anije kozmike të anuar ju duket fare i njohur. Në vitin 2017, Pentagoni bëri një video të disponueshme në internet. Në vitin 2015, pilotët e marinës që fluturonin në brigjet e Floridës dolën ballë për ballë me një flotë anijesh të panjohura. Që atëherë, ata kanë pasur shumë takime të mëtejshme të një natyre të ngjashme.

“Në videon e Gimbal-it, ka një kthesë mekanike kundër erës pa ngadalësim, dhe kështu ne kemi një mjet pa rotorë, pa nënshkrime të nxehtësisë, pa kumbulla, pa fije bishti dhe sigurisht pa numër bishti, duke lëvizur në një mënyrë që është kundërintuitive aeronautikën tonë”, tha regjisori Jeremy Corbell. “Kur Bob e pa atë, ai tha se duhet të jetë një mjet me lëvizje graviteti. Se ai imiton sistemin e shtytjes, përshkroi Bob Lazar.

Është e frikshme. Kur Lazari fillimisht filloi të diskutonte mundësinë e përdorimit të Elementit 115 si një burim energjie për shtytje antigravitacionale, elementi nuk u përfshi as në tabelën periodike. Tani është. Nuk duket si shumë rastësi, apo jo?

“Studimi i UFO-ve nuk përfundoi në vitin 1969 me Projektin Blue Book. Kjo ishte një gënjeshtër dhe ishte një gënjeshtër e pranuar nga vetë Pentagoni ynë”, tha Corbell. “Ne po jetojmë në një botë ku kuptohet se ka zeje të avancuara teknologjikisht nga një origjinë e panjohur që po kryejnë manovra që e tejkalojnë teknologjinë njerëzore. Ka vazhduar për një kohë të gjatë dhe qeveria jonë e ka studiuar atë.”

Bob Lazar shpjegoi më tej në intervistat e tij se bombardimi i Elementit 115 me protone çon në krijimin e Elementit 116 (Livermorium), i cili menjëherë prishet dhe prodhon antimateries. Antimateria përplaset me grimcat normale duke krijuar një shpërthim masiv energjie, i cili mund të përdoret për shtytje. Është shumë e mundshme që Elementi 115 mund të jetë gjithashtu lënda e famshme ekzotike që nevojitet për të krijuar vrima krimbash të kalueshme që fizikanët si Dr. Kip Thorne dhe Carl Sagan kanë spekuluar dhe ishte subjekt i një Dokumenti Referencues të Inteligjencës Mbrojtëse të zbuluar së fundmi me titull “Vrimat e krimbave të përshkueshëm, portat e yjeve dhe energjia negative”.

elementi 115Ky imazh Bob Lazar dhe Airgel që u përdor për të paketuar ELEMENT 115 për transport. Ka pasur shumë konfuzion për këtë – dhe për funksionin e ELEMENT 115 në anijen kozmike aliene. Dhe ky është një aspekt thelbësor i asaj që ju ka thënë Bob Lazar. Kredia e imazhit:  Jeremy Corbell

Në shtator 2020, Corbell ndau një foto të Lazarit duke mbajtur Airgel që u përdor për të paketuar Elementin 115 për transport. Ai tha se nuk mund ta përfshinte këtë pjesë në dokumentarin e tij në Netflix, por premtoi se do ta publikonte klipin në kanalin e tij në YouTube, duke diskutuar Elementin 115 dhe mënyrën se si e vuri re funksionimin e tij (Shënim i redaktorit: Kam kërkuar në të gjithë kanalin e Corbell, por nuk gjeta një klip që shpjegonte Elementi 115).

“Është raportuar se ndodh një shtrembërim – një shtrembërim gravitacional. Kjo theksohet nga mënyra se si këto automjete duket se mohojnë efektet e inercisë. Ju e keni dëgjuar mijëra herë nga dëshmitarë të besueshëm në lidhje me takimet e tyre me UFO-t… ‘Ajo qëlloi me një shpejtësi të PAMUNDUR.’ Cmdr. Fravor & Cmdr. Përzgjedhja Underwood përdori pikërisht ato fjalë për mua kur përshkroi takimet e tyre me UFO-n TIC TAC. Anija shfaqi përshpejtim të menjëhershëm – dhe u zhduk menjëherë nga pamja dhe radari. Edhe Princeton me sistemin e tij të radarit SPY-1 e konfirmoi këtë në kohë reale.

Pra, çfarë ndodh me këto makineri transmedium – këto UFO që fluturojnë të pandëshkueshëm në hapësirën tonë ajrore? Ndoshta ELEMENT 115 mund të na japë një paraqitje të shkurtër të pranisë së UFO-ve në Planetin Tokë”, shkroi Corbell.

About Post Author