Sheqere Sina-U zvillua edicioni i pare “Mikrofon i Arte Vace Zela”


Dje ne eventin e organizuar nga “Zoti Adriatik Gega”. ne Kinoteatrin e qytetit te Lushnjes, nga Sh.k.G.V.

U zvillua edicioni i pare “Mikrofon i Arte Vace Zela”

Femijet na percollen, emucjonet me zerat e tyre te embela .

Falenderojme organizatorin Moderatoret.Sh. K.G.V

Nderimet ishin edhe per kryetaren e bashkise “Eriselda Sefa”

Dhe Deputetja kuvendit Popullor “Zonja Lindita Buxheli” me doren e saj te ngrohte dhuroj dashurine e nenes bujare, Shqiptare,

Ishte nje nder i vecante pjesmarrja ime ne k’te dite si “Autore e 4 librave “

Nje. emocion i vecante per mua ishte dhe takimi im i pare me Mbretereshen e kinemase Shqiptare Zonjen “Margarita Xhepa” artististja e mirnjohur e popullit tone ishte nje emucjoni kur une perqafova Nenen Mbretereshe “Margarita Xhepa”

Ky emucion, mbas shume vitesh u realizua kjo zonje rralle , ishte midis femijeve, Grave, Artisteve, Gazetareve Poeteve

Qe midis tyre isha dhe une

Nje emucjon na solli edhe Trashgimtarja e vetme vajza e Vace Zeles . falenderoj te gjithve nga zemra per kte dit speciale te gjithe autorve dhe poeteve te ardhur nga vende te ndryshme .. !!

Mirnjohje: nga Autore : Sheqere Sina. Lushnje !

About Post Author