UFO në formë disku bëhet viral në TikTok 


Pamjet e një objekti të madh në formë disku që del nga retë kanë grumbulluar miliona shikime në mediat sociale.Klipi, i cili u postua nga përdoruesi i TikTok, Nesha Higgins, tregon një ‘disk fluturues’ shumë të hollë dhe shumë të gjerë që del nga një grumbull i madh resh diku mbi Shtetet e Bashkuara.

“Çfarë është kjo? Është s**t më e çmendur që kam parë ndonjëherë në jetën time,” dëgjohet një zë femëror duke thënë.

Videoja u bë shpejt virale, me videon origjinale të TikTok që tërhoqi 451,000 ‘pëlqime’ dhe një ri-ngarkim në Twitter duke marrë pothuajse 4 milion shikime në kohën e shkrimit.

Disa përdorues të mediave sociale kanë sugjeruar se pamjet mund të jenë një formë marketingu për filmin horror të ardhshëm fantastiko-shkencor “Jo” të regjisorit Jordan Peele , megjithatë vetë njeriu në fakt iu përgjigj postimit në Twitter, duke shkruar “Ai nuk është i imi”.

Në të vërtetë, shpjegimi më i mundshëm për fenomenin është se është një re thjerrëzore – një lloj reje që shfaqet si një formacion i gjallë në formë disku që shpesh mund të ngatërrohet me një UFO.

About Post Author