Uri Geller poston pamjet e supozuara të UFO-ve në Twitter


Uri Geller beson se ne jemi duke u vëzhguar nga alienët. 

Geller ,përkulësi i lugës izraelite ka publikuar pamjet e një objekti misterioz, teksa deklaron se “ata po shikojnë”.Kaq shumë njerëz kanë postuar dhe ripostuar video të UFO-ve në mediat sociale muajt e fundit sa është bërë pothuajse rutinë, por kur psikiku i vetëshpallur Uri Geller postoi pamjet e një objekti cilindrik misterioz së fundmi, ai mblodhi shpejt pothuajse 100,000 shikime.

“Astronomët kaluan dekada duke kërkuar objekte nga jashtë sistemit tonë diellor,” shkroi ai.

“Pastaj dy erdhën menjëherë. Kur duhet të presim një tjetër? Dhe çfarë mund të na mësojnë ata? “Ata” po shikojnë duke u siguruar që asnjë [armë bërthamore] të mos jetë ndezur.”

“Objektet nga jashtë sistemit diellor” të cilëve ai po i referohet janë :”Oumuamua” – e cila fluturoi pranë planetit tonë në vitin 2017 – dhe një shkëmb i dytë hapësinor që shpërtheu mbi Papua Guinenë e Re në 2014.

Ndërsa disa astronomë, si Avi Loeb, besojnë se objektet mund të jenë artificiale në natyrë, juria është ende e paqartë nëse ka apo jo ndonjë të vërtetë në këtë ide.

Pamjet e postuara nga Geller, ndërkohë, nuk kanë të bëjnë fare me “Oumuamua” dhe duket se janë një objekt i gjatë cilindrik (ndoshta një tullumbace) që fluturon nëpër qiell.

Nuk është e qartë se ku dhe kur janë realizuar pamjet.