Karrocat e perëndive: si UFO-t lanë gjurmën e tyre në kulturat e lashta

Enët misterioze janë shfaqur në folklor gjatë historisë.  UFO-t nuk janë një fenomen ekskluzivisht modern –…

Serialet televizive të njohura paranormale do të rikthehen me vazhdimësi me temë UFO-t

Sian Eleri do të hetojë pamjet e UFO-ve mbi Uells. Seria e parë hetoi ngjarjet misterioze…

Kitaristi i grupit Blink-182, ka pasur një interes të madh për UFO-t

Viki Verma Ka shumë gjëra që ndodhin brenda fenomenit UAP. Me seancat e fundit të UAP meksikane,…

“Ata kanë zbritur atje. Ja ku janë dhe po na shikojnë.”

Gjatë misionit Apollo 11, ka disa histori të veçanta të ekuipazhit që mund të ndeshet me…

Elizondo: Të huajt po na studiojnë dhe përplasjet e UFO-ve janë të qëllimshme

David Grusch, një ish-oficer i lartë i inteligjencës 14-vjeçar, është një nga tre sinjalizuesit që dëshmuan…

UFO-që dolën nga dielli

Në një moment magjepsës në orën 15:23 të datës 24 nëntor, ndodhi diçka e jashtëzakonshme. Një vëzhgues…

A e kontrollojnë jashtëtokësorët botën? Kush është Homo capensis: hominid i supozuar me një tru të madh dhe një IQ 180 të dhënat arkeologjike dhe antropologjike

1.Po jashtëtokësorët kontrollojnë botën tonë në çdo hap të saj.Me një fjali monitorojnë planetin tonë të…

Të huajt kontrollojnë botën, thotë një ishe-ekzekutiv i Bankës Botërore

Për dekada, pëshpëritjet e një organizate sekrete që kontrollonte botën nga hijet kishin vazhduar. Por vetëm kur…

Koloneli i ushtrisë thotë se pretendimet e Grusch janë të vërteta: NHI-të janë pas disa UFO-ve

Që nga seancat historike të UAP të korrikut 2023 , komuniteti i UFO-ve ka qenë në kërkim për…

Kongresi ‘i intriguar’ nga dëshmitë e UFO-ve

Ngjarjet e fundit kanë ngjallur mjaft interes.  Pretendimet e fundit në lidhje me UFO-t dhe ‘biologjitë…

Duke analizuar videon e një takimi me të huajt

 Në vitin 2017, një Alien Grey në dukje u filmua duke u takuar me një qenie…

“Elementi 115 është karburanti i UFO-ve të avancuar”

Lazar pretendon se ka parë nëntë automjete të dallueshme aliene atje dhe ka informacion të gjerë…

Ish-agjenti dhe piloti i CIA-s, “Ne kontrollojmë teknologjinë e huaj dhe ka koloni në Mars”

Deri në vitin 1962, njerëzimi zotëronte automjete të afta për të kapërcyer shpejtësinë e dritës, megjithëse…

Gazetari tha se balona e Alaskës e shkurtit 2023 ishte “anomal”

1. Seria e ngjarjeve që përfshinin ushtrinë amerikane që rrëzoi disa fenomene ajrore të paidentifikuara (UAP) në shkurt…

Çfarë e shkaktoi ‘valën e energjisë’ misterioze në koncertin e Lana Del Rey.A ishte energjia e Ufo-ve?

1. Si veproi Ufo në koncertin e Lana del Rey në Meksico një zonë e njohur…

Dr. Steven Greer pretendon se një UFO e madhe është fshehur në malet e Koresë së Jugut

 1.Dr. Steven ishte në lajmet kohët e fundit për kryerjen e një ngjarjeje të zbulimit të…

Ata konfirmojnë se Zona 51 “fshehte një anije dhe një qenie jashtëtokësore”

Në një zbulim tronditës, një ish-kontraktor i mbrojtjes në krye të Zonës 51 ka ndarë detaje…

Graves tregon me foto dëshminë e UFO-ve të pilotit të linjës ajrore

Ryan Graves ndan dëshminë e UFO-ve të pilotit të linjës ajrore në Twitter Çfarë pa piloti…

UFO me entitete zbarkoi në pyllin Rendlesham dhe u filmua në kamerën kinematografike

UFO me entitete zbarkoi në pyllin Rendlesham dhe u filmua në kamerën kinematografike, u zbulua në…

Dëshmia e NASA-s për hyrjet misterioze nëntokësore në Mars

Fotografitë e kapura nga roveri Curiosity i NASA-s kanë ofruar të dhëna mahnitëse rreth strukturave enigmatike…

Profesori i Harvardit, Avi Loeb thotë se alienët mund të krijojnë universe – duke përfshirë edhe tonën – në laboratorë, sepse ata kanë inteligjencë “Zoti”

Profesori i Harvardit, Avi Loeb thotë se alienët mund të krijojnë universe – duke përfshirë edhe…

Ish-piloti i CIA-s varrosën një UFO që ishte shumë e madhe për të lëvizur

1. sh-piloti i CIA-s varrosnin një UFO të madhe që ishte shumë e madhe për të…

A mund të përpiqen vizitorët jashtëtokësorë të kontaktojnë një inteligjencë artificiale?

Me kë do të përpiqej të kontaktonte fillimisht EE?  Një dokumentar i ri kërkon të ngrejë…

Makina Misterioze Aliene që prodhonte ushqim për njerëzit e shkretëtirës

Makina Manna: Makina Misterioze Alien që prodhonte ushqim për njerëzit e shkretëtirës Në Biblën hebraike, libri…

Zbulimet e nënkomisionit janë :”maja e ajsbergut”

Ryan Graves: Zbulimet e nënkomisionit janë ‘maja e ajsbergut’ Një numër pilotësh kanë raportuar se kanë…

Kongresmenja amerikane pretendon se ka parë prova të teknologjisë së UFO-ve që nuk janë bërë nga njerëzit

Gjatë seancave dëgjimore të UAP të korrikut 2023 , kongresmenja amerikane Anna Paulina Luna ishte figura qendrore në…

Pse njerëzimi nuk është vizituar kurrë nga alienët?

Pse njerëzimi nuk është vizituar kurrë nga alienët (që ne njohim)? Pyetja i ka ngatërruar shkencëtarët për…

Avi Loeb së shpejti do të provojë se alienët ekzistojnë

Komuniteti i UFO-ve ka akuzuar qeverinë amerikane për fshehjen e informacionit mbi UAP-të për më shumë…

Më shumë amerikanë tani besojnë në UFO-t

Më shumë amerikanë tani besojnë në UFO-t, sugjerojnë sondazhet A jemi duke u vizituar tani?  …

Zbulimet e UFO-ve

Zbulimet e UFO-ve Paul Seaburn Për këdo që humbi seancën dëgjimore të Kongresit të SHBAku ish-anëtarët e…

 Gjendet organizëm alien në trupin e punonjësit të policisë që vdiq nga infeksioni…

Vicky Verma Leslie Kean: Varginha UFO Crash was Real; Gjendet organizëm alien në trupin e punonjësit të…

Jeta aliene mund të fshihet në këto 4 vende të çuditshme në sistemin tonë diellor

Jeta Alien mund të fshihet në këto 4 vende të çuditshme në sistemin tonë diellor Nëse…

Letra e dëshmitarit në Roswell

Letra ishte pjesë e një arkivi të madh letrash dhe dokumentesh të mbajtura nga studiuesi i…

Shkencëtarët dhe studiuesit e UFO-ve në dëgjimin e nënkomisionit

Çfarë menduat për seancën?  Figura të shquara, përfshirë profesorin Brian Cox dhe drejtorin e MUFON, David…

Denoncues:”biologjikë jo-njerëzor” janë gjetur në vendet e përplasjes së UFO-ve

Grusch duke folur gjatë seancës.  Disa dëshmitarë kryesorë bënë një numër pretendimesh befasuese në seancën e…

Përvojat e tij të UFO-ve janë hetuar si nga NASA ashtu edhe nga CIA

Christopher Bledsoe pohon se përvojat e tij të UFO-ve janë hetuar si nga NASA ashtu edhe…