LETËRSI

Pirro Minella Millona-me botimin” Romanca…

…PËRSHËNDETJE MIQËSIA IME!! Të nderuar miq të miqësisë time të mrekulllueshme!!Të nderuar miq të artit e letërsisë!!Të nderuar lexues dhe adhurues të krijimtarisë time modeste!!Të nderuar të afërm të mi!!Të…

POEZIA PA KUFIJ

Ilenia Papa-Makarizëm:Shqipëroi- Lefter Shomo

I L E N I A P A P AMAKARIZËM( MACARISMOS) Bekuar qoftë jastëkuku gjatë netëve frymëmerrerën tënde për të ma rifalurkur ti mungon..Bekuar qoftë gota,luga dhe piruni mbi të…

FOTO E DITËS

62074353_1425101954294445_1737347625948020736_n
147378711_2008254515979183_534427846700386264_n
84946935_193138291876937_3779167463489404928_n
194793561_2103876309750336_3282269360696688840_n
152741308_2020546888083279_1982484643867750597_n
70486594_1514655978672375_535022731737956352_n
1
67961269_1484114918393148_6236407382692331520_n
142488332_1997808557023779_3852475280402660472_n
76180166_1575608815910424_2973201122224766976_n
122194124_377139713476793_6221667928380932433_n
21949893_981317065339605_7767348048665812506_o
121478339_1903958549742114_6777356986096320633_n
44023273_1249084085229567_3119110554363363328_n
43573194_1244938412310801_5904552229146198016_n
72199810_1525847357553237_2836517945557909504_n
14468193_774537739350873_5084457732223246946_o
14434961_774537779350869_5078563224241281752_o
242170446_10222522566187691_678414634768428448_n
41884499_1230612523743390_6282739909333614592_n
72633410_1540380699433236_5112137905564811264_n
119178988_1871198986351404_5685038978577558914_n
119054845_1868444896626813_8417417488522104038_n
Vlore
Vlore
241282347_10222480804783682_8559083241612754961_n
R.Z
Fotografia e Dites
Fotografia e Dites
119518364_1873407696130533_7058396043905825920_n
previous arrow
next arrow

PROZË

Zyba Hysen Hysa:”Merushja”-Tregim

ZYBA HYSEN HYSA: TREGIMI “MERUSHJA” (Bazuar në një ngjarje të vërtetë) Meri po kalonte përgjatë kangjellave të shtëpisë, ku kishte lindur dhe kishte jetuar deri para pak muajsh, më pas…

PUBLIÇISTIKË

Shaban Murati-Pse udhëheqësit e vendeve ish-komuniste e kanë dorën e gjatë?

Pse udhëheqësit e vendeve ish-komuniste e kanë dorën e gjatë? Mongolia është shteti i dytë komunist më i vjetër në botë, pas Rusisë, dhe shteti i parë komunist në Azi,…

Nostalgjia muzikore- Viva la Mamma 1983 Ingrid Peters & July Paul

KRIJIMET E REJA

Alban Skënderaj-“Mbretër pa kurorë”

Shkencëtari zbulon dy takime të tmerrshme nënujore me UFO në nëndetëse bërthamore gjatë operacioneve të fshehta

Gëzim Llojdia-Pirro Marconi drejtor i misionit arkeologjik italian në Shqipëri në vitin 1936-1938

Besa Bajrami

Brixhilda Dede-Do të vijë

Shaban Murati-Pse udhëheqësit e vendeve ish-komuniste e kanë dorën e gjatë?

Zyba Hysen Hysa:”Merushja”-Tregim

Florentina Skendaj-Poezi

Valbona Kolaveri-Dashni

Pirro Minella Millona-me botimin” Romanca…

Ilenia Papa-Makarizëm:Shqipëroi- Lefter Shomo

 Kastriot Zenollari-Për “ty” “melodia” ime”

Petro Sota-Në se të humb ty,kjo gjë më tmerron.

Prof . Dr. Fatmir Terziu-Halil Rama është jashtëzakonisht pozitiv me penën e tij

Albert Z. ZHOLI-“aksidenti” me Bekim Fehmiun…

Sakip Cami-Lutja e nanës

Gjuetia për ‘teknosignature’ aliene është zgjeruar me një faktor prej 1000

Mimoza Eliona Osmani-Ndjenjën e kam pijanece…

Foto

Shaban Murati-Pyetje retoriko-diplomatike për Quintin

Valbona Kolaveri-Sy

Florentina Skëndaj-Mos më trazo në rrënjë

Dafiola Nepravishta-Legjenda e Beratit

Violeta Kadriu-E diel e heshtur

Llesh Ndoj-Nga zhgënjimi i dhimbshëm tek ëndrra e paarritshme

Seti Pezaku Vladi-Zëri i heshtjes

Sheqere Sina-Tërmetet veç kanë shkatërruar folenë…

Sami Arifi-Veprimtarit të madh të çështjes kombëtare…

Bashkim Saliasi-Vajzë joniane

Ura e Drashovicës

Një vrimë e zezë që synon Tokën:8.5 miliardë vite larg

Alba Dajlanaj-Tango

Ermentila Guci-Nën kapotën e mallit

Fatime Kalimashi-U ktheva…

Pirro Minella Millona-” Të fillosh të besosh në të gjitha gjërat që ke humbur gjatë rrugës

Valbona Kolaveri-Nën rrënjë

Feri Arifi-Mos ti them vehtit shkencëtarë

Elisabeta Gockaj-Të mbajti si dhimbje

Vaso Papaj-Një dimër mes dimrash

Florentina Skëndaj-Gjallim i nesërm

Sabit Alidema-Ramiz Jakup Kelmendi

Pr. Dr. Hivzi Muharremi-Etnografia dhe tradita, burim frymëzimi i autorit

Bashkim Saliasi-Portret femre

Pirro Minella Millona-“Heshtja është mikja ime e vërtetë

Ekipi i Webb lëshon imazhin e përbërë të shtyllave të krijimit

Kometa 2022 E3 tani në qiellin e mëngjesit, duke u ndriçuar

Gëzim Llojdia-Si na e morën 4 vjet më parë lahutën?

Daut Maliqi-Ta mbash dashurinë

Valbona Kolaveri-Askund

Shaban Murati-Shqipëria nuk i ngjan Europës as në protestat

MISTERE

Një vrimë e zezë që synon Tokën:8.5 miliardë vite larg

Paul Scott Anderson Kur astronomët panë një ndezje drite jashtëzakonisht të ndritshme në hapësirën e thellë në fillim të këtij viti, ata natyrisht pyesnin veten se çfarë e shkaktoi atë. Tani,…