LETËRSI

Seti Pezaku Vladi-Babait

BABAIT Me shkulme ngjyrash hyri sot prilli, Siluetën fisnike të babait më vizatoi, Dhembjen kujë, kristal plasaritur, Psherëtima e shpirtit stuhi e mbuloi. S’e mbajta dot amanetin e muzgut, Përroi…

POEZIA PA KUFIJ

Lefteris Papadhopoulos-Të kisha fuqinë

LEFTERIS PAPADHOPOULOSTË KISHA FUQINË(NA’ ΧΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ) Νë tokë shirat kur mungojnë retës’ ulenLoti pa brengë prej syve s’ zbretPa erën pemët nuk anojnë, s’ përkulenDhe pikëllimet s’ ndalen pa…

FOTO E DITËS

62074353_1425101954294445_1737347625948020736_n
147378711_2008254515979183_534427846700386264_n
84946935_193138291876937_3779167463489404928_n
194793561_2103876309750336_3282269360696688840_n
152741308_2020546888083279_1982484643867750597_n
70486594_1514655978672375_535022731737956352_n
1
67961269_1484114918393148_6236407382692331520_n
142488332_1997808557023779_3852475280402660472_n
76180166_1575608815910424_2973201122224766976_n
122194124_377139713476793_6221667928380932433_n
21949893_981317065339605_7767348048665812506_o
121478339_1903958549742114_6777356986096320633_n
44023273_1249084085229567_3119110554363363328_n
43573194_1244938412310801_5904552229146198016_n
72199810_1525847357553237_2836517945557909504_n
14468193_774537739350873_5084457732223246946_o
14434961_774537779350869_5078563224241281752_o
242170446_10222522566187691_678414634768428448_n
41884499_1230612523743390_6282739909333614592_n
72633410_1540380699433236_5112137905564811264_n
119178988_1871198986351404_5685038978577558914_n
119054845_1868444896626813_8417417488522104038_n
Vlore
Vlore
241282347_10222480804783682_8559083241612754961_n
R.Z
Fotografia e Dites
Fotografia e Dites
119518364_1873407696130533_7058396043905825920_n
previous arrow
next arrow

PROZË

Agim Xh. Dëshnica-XHA AVDYLI

XHA AVDYLI Nga Agim Xh. DëshnicaQyteti i bardhë, ku jetonte Xha Avdyli, struket nën muret e kullat e gurta të kalasë e mbi urën me shtatëharqe, me pamje nga Tomori,…

PUBLIÇISTIKË

Skënder Jashari-Krimet e nderit si “terrorizëm islamik kundër familjes”

Krimet e nderit si “terrorizëm islamik kundër Familjes” Kohëve të fundit ballafaqohemi me fenomenet kriminale të paramenduara dhe të qëllimshme, që ishin parapa me kohë që mund të na ndodhnin.Pasiqë…

Ismet Bexheti Shka ka shkau qe u prish n,kok

KRIJIMET E REJA

Gëzim Llojdia-1967:Shkrimtari shqiptar shkruan:Kur bjeshkët shkundin pluhurin e tyre…

Rishfaqet rrëfimi i ish-Agjentit Kewper të CIA-s në shtratin e vdekjes për zonën 51

Robbie Williams e konsideroi karrierën si gjahtar i UFO-ve pasi e pa një të tillë vetë

Klevis VS Kastro: Një diskurs filozofik me artistin Kastro Zizo

Manushaqe Toromani-Na ishte një herë

Klodi Kadillari-Në Gostivar me Njomza Shaqiri dhe Enrico Armentano në premierën e filmit:” Dëshmitarja”

Brunida Resulaj-Se të ndjeva përtej mallit

Rexhep Memedi-Promovohet libri i Feri Arifit

Seti Pezaku Vladi-Babait

Donike Rrethej-Fate

Florentina Skendaj

Valbona Kolaveri-S’të Shoh

Violeta Kadriu-Plumbi kafkën kur të ma shpojë

Agim Xh. Dëshnica-XHA AVDYLI

Skënder Jashari-Krimet e nderit si “terrorizëm islamik kundër familjes”

Sami Arifi-Atdhetari Çerçiz Topulli!…

Dua Lipa dhe Elton

Kode të padukshme të gjetura në panelin metalik misterioz të avionit Amelia Earhart

Fatbardha Budini-Xhubleta shqiptare

Gëzim Llojdia-Në dokumentin, që u botua në 50 vitet mbeti enigmë se përse u hoqën firmëtarët dhe u vendosën fotografi?

Vaso Papaj-Koka e kalit

Petro L. Sota-Më bëhesh vullkan

Begu Davë-Mbill farën e shpresës…

Timo Merkuri-Bota poetike e Niko Kacalidhës

Fali Ndreka-Dallgët e jetës

Teuta Shaqiraj-Në rikthim të dy

Violeta Kadriu-Gjyshet tona shqiptare

Gina Kapej Xhaferaj-Rritja e fëmijës

Elvira Zeneli-Fluturon shqiponja krenare

Përparim  Hysi-Gomari i kulakut 

Provat sugjerojnë se Bob Lazar po thoshte të vërtetën rreth UFO-ve dhe shtytjes kundër gravitetit

Gezim Llojdia-Pse Flamuri origjinal i ngritur nga Ismail Qemali është i Spiridon Ilos-ai flamur u dogj nga armiqt e kombit

Motiv vjeshte

Mimoza Eliona Osmani-Sytë e sajë

Liljana Shkodrani Baçi-Fustani i kaltër

Xheneta Kadillari-Xhubleta

Shaban Murati-Këshillë qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës

Mimoza Nebiaj-Sa bukur të duash….

Fatmir R.Gjata-Natë

Valbona Kolaveri-Sy zemre

Dafiola Nepravishta-Ngjyrat e shpirtit

Seti Pezaku Vladi -Lapidar

Sheqere Sina-Origjina

Bashkim Saliasi-Një libër me vlerë historike

Fatjon Malaj-Lufta Rusi-Ukrainë dhe efektet e saj në krizën energjitike europiane!

Alma Ferruni Sinani-Zoti bekoftë Shqipërinë dhe flamurin tonë kombëtar….

 Lulëzime Malaj-Atdheu

Po sikur dinosaurët jo-avianë të mos ishin zhdukur?

Gëzim Llojdia-A e realizoi Odise Paskali :”Flamurtari” te varri i Ismail Qemalit , me honorarin e “Monumentit të luftëtarit kombëtar të Korçës”?

Qendra e parë arkivore e materialit UFO që do të krijohet në SHBA

MISTERE

Rishfaqet rrëfimi i ish-Agjentit Kewper të CIA-s në shtratin e vdekjes për zonën 51

‘Agjenti Kewper’. Kredia e imazhit: YouTube / Dëgjimi qytetar për zbulimin e UFO-veNjë intervistë e vitit 2013 me një ish-agjent të CIA-s, i cili pretendonte se kishte njohuri intime për Zonën…