Da Angela Kosta – Debora Ostieri tra il cinema e letteratura

Oggi presentiamo ai lettori Debora Ostieri attrice, actor coach, cantautrice e scrittrice italiana. Debora nasce a…

Angela Kosta traduce i versi di Kim Jisu

La poetessa Kim Jisu si è laureata presso il Dipartimento di Teatro e Cinema dell’Università di…

Adriana Koreta shpejt me disa kolazhe

Këngëtarja e njohur e muzikës folk Adriana Koreta ka njoftuar në faqen e saj në facebook:…

Nga Angela Kosta – Historia e botëve të largëta të përhumbura në pafundësinë e kohës dhe hapësirës nëpërmjet artit abstrakt të Gianfranco Gobbini 

Gianfranco Gobbini ka lindur në vitin 1953 në Città della Pieve – Itali. Gianfranco ndoqi rrugën…

Top Channel hedh në gjyq Olsi Bylykun…

Olsi Bylyku deklaroi sot në një story dhe post se i kishin dërguar që në mëngjes…

Ice Spice

Ice Spice është një reper i nominuar për Grammy, i njohur për këngët “Munch”, “Princess Diana”…

Fadwa Attia Mohamed Aly Salah Eldin

EDUCATION: – Bachelor Degree, Faculty of Applied Arts, Major- Décor 2000 MEMBERSHIP FADWA ATTIA FROM EGYPT Writes about…

Angela Kosta traduce i versi della poetessa coreana Haengsook Kim

La poetessa Haengsook Kim è nata a Paju, in Corea del Sud. Finora ha pubblicato sei…

A janë rikthyer përsëri çifti Ledri Vula bashkë me Sara Hoxhën?

Pyetja që cdokush na ne e ka është “A është rikthyer çifti Ledri Vula bashkë me…

Era Istrefi me hitin e saj-“Mona Lisa”

Këngëtarja shqiptare-kosovare Era Istrefi do të publikojë hitin e saj më të ri me titullin”Mona Lisa”.Ajo…

Koncert “MOTIV I JETËS SIME” nga Alban Skënderaj

Një koncert i paharrueshëm do të ndodh më datën 6 Qershor në stadiumin “Air Albania” ku…

Dasma e Donald Veshaj bashkë me Bora Zemani

Në emisionin televiziv Cherry on Top që drejtohet na Bora Zemani pak minuta më përpara ishte…

Bora Zemani shtatzanë

Lajmi më i bukur dhe befasues per publikun ka qenë se Bora Zemani në emisionin e…

Stiluesi legjendarë Roberto Cavalli ndron jetë

Stilisti legjendarë Roberto Cavalli para disa minutash ka ndëruar jetë në Firence në moshën 83 vjec.

Mund të dal dhe nesër nga Ferma VIP se kam problem fare”

https://www.instagram.com/p/C5o2MteNBZ1 Bën deklaratë të madhe Albano Bogdo”Mund të dal dhe nesër nga Ferma VIP se kam…

Alban Skënderaj më datën 6 Qershor në Stadiumin “Air Albania”

Dea Llojdia-Redaktore Lifestyle Alban Skënderaj më datën 6 Qershor në Stadiumin “Air Albania” pas 20 vitesh…

lnisa Agolli ka lënë shtëpinë e Big Brother VIP3

Pergatiti:Dea Llojdiaj Ilnisa Agolli ka lënë shtëpinë e Big Brother VIP3 pavaresisht sfidave,debateve dhe sforcove të…

Spektakël madhështor në :”Ferma VIP”

Spektakël madhështor në ferma VIP.Fermerët intepretuan këngët e grupit ABBA.Me protagonistë Elsa,Ciljeta,Xhesika me:”Mama-mia.”

Guxim

Pergatiti Dea Llojdiaj Redaktore Lifestyle GUXIM-një film nga Drilon Hoxha.Më datën 5 Prill do të shfaqet…

Bora Zemani me një program të ri

Përgatiti:Dea Llojdiaj Bora Zemani çdo të premte.Bëhuni gati për supriza.Një program i ri Tv i është…

Nga Angela Kosta – pasioni i poezisë konkursi art pix prompt finalja e madhe

Letërsia ka fuqinë të kapërcejë kufijtë, të bashkojë kulturat dhe të frymëzojë ndryshime.Komuniteti Passion of Poetry…

Angela Kosta përkthen në dygjuhësh vargjet e Dr Ratan Bhattacharjee

Dr. RATAN BHATTACHARJEE, mësimdhënës në Fakultetin e Virginia Commonwealth University në Richmond dhe President themelues i…

Vera Grabocka në ditëlindjen e saj

Vera Grabocka ka lindur në 21 Mars,1950 në qytetin e Tiranës. Është shumë e njohur dhe e dashur për publikun…

Da Angela Kosta – Il Diario Di Cristina Pipoli

DIARIO DI BORDO SALENTINO Caro diario di Bordo Salentinoeccomi con un microfono incorporato nell’abito in stile…

Në kujtim të prindërve të mi, të ndjerit Gabriel García Márquez dhe Mercedes Barcha

Në kujtim të prindërve të mi, të ndjerit Gabriel García Márquez dhe Mercedes BarchaRodrigo Garcia ndan…

Nga Angela Kosta – Silla Campanini artiste shumëplanëshe e letërsisë dhe artit modern

Silla Campanini ka lindur në vitin 1954 në provincën e Bolonjës – Itali. Që kur ishte…

Irma Kurti & Petrika Agolli sjellin këngën “Streha” për të gjithë emigrantët

Poetja dhe autorja e qindra teksteve të suksesshme të këngëve Irma Kurti sjell për publikun shqiptar…

Gabo dhe Mercedesi

Viti 1967 ishte annus mirabilis i Gabriel Garcia Marquez . Viti e bëri atë një personazh të famshëm ndërkombëtar…

Mjeshtre e këngës Valbona Peraj-Nga Kozeta Zylo

Faleminderit qe do te argetoni pjesemarresit ne Diten e Shenjte te Mesuesit me Shkollat Shqipe “Alba…

Angela Kosta përkthen në dygjuhësh vargjet e poetit Strider Marcus Jones

Strider Marcus Jones është poet i diplomuar në drejtësi dhe ish-nëpunës civil nga Salfordi (Angli), me…

Nga Angela Kosta – Piktorja izraeliane Zehava Neter dhe arti i saj i veçantë

Zehava Neter ka lindur në Izrael në vitin 1966.Ajo është piktore dhe Anëtare e Shoqatës së…

IN ESCLUSIVA PRESO LA RIVISTA WORDSMITH EDITORIAL – FLORIDA JENNIFER ALVARADO INTERVISTA LA SCRITTRICE ANGELA KOSTA

Promovendo mi riempie il cuore di felicità. La vita ci fa conoscere tante persone che vanno…

Zgjohu!Sherife Allko

Zgjohu si ëndrrat e mia Ca fjalë të pathëna, dua të ti them . E shikon…

Maria Teresa Liuzzo-Intervista rilasciata a SHERZOD KOMIL KHALIL (UZBEKISTAN)

1 ) La Letteratura per me rappresenta l’anima, quel patrimonio vivente, inesauribile, sotto qualsiasi forma di…

Angela Kosta intervista la scrittrice Elisa Rubini

Oggi portiamo ai lettori la scrittrice Elisa Rubini nata nel 1981 a Rovigo (Veneto). Dopo la…

Angela Kosta Intervista la poetessa e scrittrice Maria Pellino

Oggi portiamo ai lettori l’intervista alla poetessa e scrittrice Maria Pellino nata a Sant’Agata dei Goti…