Mjeshtri i madh i pikturës shqiptare Sali Shijaku ndriçohet nga drita e parajsës

Artan Shabani    ·  Vokacioni i artistit është të ndriçojë thellësitë e shpirtit njerëzor me dritë dhe…

KengetarjaRezarta Hoxhaj

Julia Fox sportive me flokë blu të njomur me xhel

Julia Fox sportive me flokë blu të njomur me xhel dhe një këmishë me pamje xhins…

Klodi Kadillari-Sa herë që kam mall për ty babi sa herë që të shoh ëndërr…

Klodi Kadillari Sa here qe kam mall per ty babi sa here qe te shoh ne…

Gëzuar Ditëlindjen Olta!

Ditën e sotme këngëtarja Olta Boka ka ndarë me ne urimet e përzemërta nga familjarë dhe…

Albert Z. ZHOLI-Flet këngëtarja dhe poetja Xhemi Nokshiqi Muzai:

Flet këngëtarja dhe poetja Xhemi Nokshiqi Muzai: –  Dita më e bukur kur përshëndeta  Festivalin e Instrumentistëve në…

Rovena Stefa-Në moshën 5-vjecare debuton për herë të parë në një konkurs kombëtar të fjalës artistike

Rovena Stefa është këngëtare dhe autore këngësh. Ajo kaloi një fëmijëri të bukur e të paharruar…

Rita Ora në Sheshin Skënderbej

Performanca shpërthyese e artistes ngriti peshë adhuruesit të cilët u mblodhën në qendën e kryeqytetit mbrëmjen…

Keni parë foto më të ëmbël se kjo?

Dashuria pakushte e gjyshërve tanë është dhurata më e ëmbël që na është dhënë. Ata nuk…

“Po vjen princesha juaj..”

Monika Lubonja ka postuar në Instagramin e saj një video të ëmbël me momente emocionuese të…

Pajtimi i dy reperave pas 13 vitesh

“Po e them për herë të parë pas 13 vitesh : Tek ky shesh këtu jemi…

Cfarë e ndihmon suksesin në Instagram? Ja si u përgjigj Estela Ujka

Estela Ujka , blogerja më me influencë në Instagram ka ndarë me ne tre nga vlerat…

Cfarë tha Mark Zukenberg për Dua Lipan?

Në një postim të yllit ndërkombëtar Dua Lipa nuk ka munguar dhe reagimi i Facebook me…

“Duaj cdo defekt tëndin..”

Luana Vjollca, një nga femrat më me influencë në Show Bizin tonë , ka dhënë një…

Spektakli që dhuroi Dua Lipa në Sunny Hill Festival

Rikthimi i saj në shtëpi erdhi bashkë me një performancë elektizuese në skenën e festivalit Sunny…

Adrola Dushi dekorohet me Stemën e Artë të Bashkisë Mirditë

Modelja bukuroshe , imazh i elegancës dhe ëmbëlsisë femërore shqiptare, Adrola Dushi , ka shprehur mirënjohjen…

Kush ishin dy fituesit e “He/She’s on Top”?

Ky sezon i programit më të ndjekur nga të rinjtë solli risinë e pjesëmarrjes në konkurim…

Sa e ëmbël kjo vajzë..

Sara Hoxha, blogerja bukuroshe dhe partnerja e artistit Ledri Vula, ka dhënë dje një intervistë në…

“Pas 15 vjetësh akoma bëj gjumin më të ëmbël vetëm pranë teje..!”

Një dedikim kaq i ëmbël vjen nga këngëtarja dhe moderatorja bukuroshe Orinda Huta në përvjetorin e…

Ata kanë Kim Kardashian, ne kemi Elita Rudin

Elita Rudi , moderatorja bukuroshe dhe partnerja e reperit Gjiko, ka publikuar në Instagramin e saj…

“Kepi i Tundimeve” programi më i ri në ekranin e Top Channel

Nis mbrëmjen e sotme programi më i ri në ekranin e Top Channel. ”Kepi i Tundimeve”…

Disa këshilla vetëbesimi nga simboli i feminitetit , Oriola Marashi

Bukuroshja Oriola Marashi ka ndarë me ndjekësit e saj disa hapa shumë të thjeshta të cilat…

“Audrey Hepburn” e vitit 2022

Fashion Designer-ja e talentuar Stela Sallaku na ka risjellë elegancën e Audrey në ”Breakfast at Tiffany’s”.…

“Po vij në shtëpi..”

Në një postim të fundit në Instagram ylli botëror Dua Lipa ka lajmëruar prezencën e saj…

Cila ishte performanca që la me gojë hapur jurinë e America’s Got Talent?

Dy vëllezërit shqiptarë Arnold dhe Artan Balla kanë konkurruar në Shown “America’s Got Talent”. Performanca e…

Çfarë është kufiri personal?

Një cështje shumë me rëndësi në shoqërinë tonë mbetet mungesa e përcaktimit të kufirit personal. Respektimi…

Cilët janë përbërësit toksik në produktet tona të kujdesit ?

Tashmë në tregun ndërkombëtarë qarkullojnë pafund produkte skincare dhe jo vetëm duke na vendosur përballë zgjedhjeve…

A është xheloze Sara për Ledrin?

“Cila është këngëtarja për të cilën Sara është xheloze dhe ta ka ndaluar bashkëpunimin?” – pyetja…

Soni Malaj ndricon Instagramin

“Atje ku shkëlqen dielli”- artistja Soni Malaj na solli diellin e munguar në ditën e sotme…

Brenda “Baby Shower” të Eni Kocit

“Momente që nuk harrohen” – me entuziazmin e të qenit teze e ardhshme është shprehur artistja…

Talenti i koreografit Graciano Tagani kapërcen kufijtë

Para pak orësh balerini i talentuar Graciano Tagani ka lajmëruar pjesëmarrjen e tij si pjesë e…

E keni parë bukuroshen e Jonida Vokshit ?

Vogëlushja na ngrohu zemrën me ëmbëlsinë e saj , një shembëlltyrë e mami Jonidës. “Vdiqa për…

Një tjetër dedikim vjen nga artistja e Show Bizit

Fifi ka qenë në qendër të vëmendjes së fundmi për deklaratat e saj kundrejt partnerit. Megjithë…

Ja si e falenderon Eixhel partnerin e saj Dj Dagz

Në 6 mujorin e lidhjes së tyre qysh nga pjesëmarrja në Reality Shown Big Brother Vip,…

Vogëlushja e Olta Boka-s do t’ju ndryshojë humorin , ja sesi këndon

Këngëtarja e talentuar Olta Boka ka përfunduar me sukses rolin e saj në karrigen e jurisë…

Kujt i besohet moderimi i Big Brother Vip Kosova?

Tregu mediatik Kosovar nis këtë vjeshtë më një prej programeve më të ndjekur e me një…