Uri Geller pretendon se atij iu treguan “trupa aliene që dukeshin si ne” në bazën e NASA-s


Magjistari Uri Geller tha se ai u dërgua në një dhomë poshtë një qendre fluturimi të NASA-s nga një astronaut ku ai pa “trupa të huaj” të vegjël dhe të hollë që dukeshin si ne.

Magjistari Uri Geller pohoi se atij iu shfaqën ” trupa të huaj ” të vegjël dhe të hollë me koka të mëdha që dukeshin si ne.

77-vjeçari shkoi në Twitter/X për të bërë këtë pretendim tronditës dhe tha se trupat mbaheshin në një dhomë frigoriferike thellë poshtë Qendrës së Fluturimit Hapësinor të NASA-s Goddard, 10 km në verilindje të Uashington DC, në SHBA 

Geller tha se ndërsa ishte në bazë ai u dërgua në një ndërtesë betoni nga inxhinieri gjerman i raketave Wernher von Braun dhe astronauti Edgar Mitchell, njeriu i gjashtë që eci në Hënë.Geller shkroi: “Para se të shkonim në von Braun më kërkoi të vishja një pallto të ngrohtë portokalli, të stilit Antarktik – me logon blu rrethore të NASA-s mbi të – dhe ai gjithashtu vendosi një të tillë. Brenda kishte erë spitali. Unë munda shikoni se çfarë dukej si enë të rënda, qelqi, me trupa të pajetë të shtrirë brenda tyre.

“Ishte një pamje tronditëse! Ashtu si kur sheh një aksident që ka ndodhur, dhe ndihesh sikur diçka të ka goditur në stomak.”

Geller vazhdoi të përshkruajë “alienët” që pa në këto kontejnerë “arkivoli transparent”.Ai tha: “Trupat ishin të vegjël, të hollë dhe shumë të brishtë që dukeshin me koka të mëdha. por shqetësuese e njohur. Ata dukeshin në mënyrë të çuditshme si ne – mjafton që të ndihesha i neveritshëm dhe i keqardhur që i pashë këto ‘viktima’. Ata ose ishin plagosur rëndë ose ishin dekompozuar shumë. Por jo të gjitha.”Lugë-benderi me famë botërore lëshoi ​​një sfidë për përdoruesit e rrjeteve sociale që dyshonin, duke premtuar se “asnjë nga komentet tuaja cinike dhe tallëse nuk do të ndryshojë” atë që ai pretendon se pa.

Uri Geller pretendon se “anija amtare aliene fshihet në sistemin diellor dhe mund të jetë duke na parë”

Tronditja e Uri Gellerit kur pa një UFO në një imazh të dërguar nga një nënkolonel izraelit çoi në një moment të sikletshëm për lakuesin e lugës, me imazhin që u konsiderua i rremë menjëherë pas postimit.

Iluzionisti Uri Geller është i bindur se ekziston një anije amë aliene që lundron rreth sistemit tonë diellor, duke mbajtur shënime në aktivitetet tona të përditshme.

Spoon bender Geller, 77 vjeç, shkoi në Twitter/X dhe në dukje u mahnit nga një fotografi e një UFO-je . Por kërkimet e mëtejshme mbi imazhin zbuluan se nuk ishte takimi me alienët që ai kishte besuar se ishte.Duke shkruar në platformën e mediave sociale, Geller i dërgoi dy foto të dërguara nga një nënkolonel izraelit, të asaj që, fillimisht, besohej të ishte një anije lundruese në qiellin e Izraelit.