Ka foto UFO me entitete dhe mostra biologjike të botës tjetër


Ka foto UFO me entitete dhe mostra biologjike të botës tjetër

Komuniteti i UFO-ve nuk ka qenë kurrë më aktiv se sa është tani. Fenomeni ka qenë gjithmonë rreth nesh, por për shkak të mungesës së transparencës, nuk u bë kurrë kaq i hapur për diskutim. Që nga dekada e fundit, numri i shikimeve të UFO-ve është rritur. Dhe tani, ne po i gjuajmë këto objekte në ajër, duke lënë të gjithë botën t’i shikojë.

Edhe pas mijëra rasteve të UFO-ve duke përfshirë foto dhe video, ne nuk kemi asnjë të dhënë se kush qëndron pas saj. Kina, Rusia, Shtetet e Bashkuara kanë ekspertët e tyre për të hetuar UAP-të, por çuditërisht, ata nuk fajësojnë njëri-tjetrin. Ndoshta, është teknologji jo-njerëzore dhe askush nuk e ka idenë se nga erdhi, siç pretendon regjisori Jeremy Corbell .

Është vërtet tronditëse dhe e çuditshme që askush nuk i kushtoi vëmendje deklaratës së ish-kreut të AATIP-it, Luis Elizondo, në lidhje me “Opsionimi i UFO-ve dhe mostrat biologjike”. Me Curt Jaimungal në podcastin e tij “Teoritë e gjithçkaje” (TOE) në 2021 , Elizondo la të kuptohet me kujdes se “potencialisht” qeveria amerikane ka marrë mostra biologjike të botës tjetër. Ai sugjeroi gjithashtu që qeveria të ketë imazhe të UAP-ve që duket se tregojnë qenie brenda tyre.

Elizondo kaloi 20 vjet si oficer i inteligjencës ushtarake në Pentagon dhe gjatë karrierës së tij, ai drejtoi programin më sekret të UFO-ve, Advanced Aerospace Threat Identification Program (AATIP). Në vitin 2017, pas ekspozimit të këtij programi sekret, Elizondo informoi shumë gjëra që kishte mësuar rreth UFO-ve dhe inteligjencës së mundshme jo njerëzore.

“A ka pasur potencialisht mostra biologjike të rikuperuara?” Pyeti Curt. Elizondo u përgjigj: “Po. Nuk do ta shpjegoj këtë… dhe ki kujdes kur e them këtë. Unë jam duke qenë qëllimisht shumë i hapur dhe i paqartë në të njëjtën kohë, apo jo? Cfare do te thote ajo? Epo, do të thotë çfarë do të thotë.”

Përveç kësaj, kur u pyet nëse ka foto që tregojnë banorët brenda          ufo  Elizondo tha: “Ka disa foto shumë bindëse atje që duket se tregojnë diçka brenda, një lloj banimi, dhe unë do ta lë me kaq, sepse bëhet vërtet e turbullt, shumë përtej kësaj.

Dhe ka shumë që mund të spekulohen. Dhe kështu përpiqem të shmang sa më shumë spekulimet. Por po, kam folur me mjaft njerëz me njohuri të dorës së parë që jo vetëm raportojnë  që ne e dimë se ekzistojnë, por potencialisht një lloj inteligjence brenda këtyre automjeteve.”

Pse kjo temë nuk po diskutohet nga të gjithë në planet? A është e mundur që shumica e njerëzve po e shpërfillin këtë lajm, edhe nëse janë në dijeni të tij? Në cilën pikë e vërteta dhe pasojat e saj befasuese bëhen shumë të dukshme për t’u anashkaluar?

Rasti i Okupimit të UFO-ve

Duke mbajtur parasysh fjalët e Elizondos, ka një incident të rrëzimit të UFO-ve jashtë Bazës së Forcave Ajrore Edwards që përfshin një të mbijetuar të kontaktuar me të paktën një dëshmitar tjetër. Kjo ka ndodhur me një grua të re të quajtur Lorraine Dvorak Cordini në vitin 1971. Ky rast përmendet në libra të ndryshëm me ndryshime të vogla.

Sipas dëshmitarëve okularë, një mbrëmje vere të vitit 1971, nata e qetë kaliforniane u thye papritur nga një ulërimë e mprehtë e çuditshme, e cila përfundoi me një gjëmim po aq të frikshëm. Kur njerëzit dolën me vrap nga shtëpitë e tyre, një re e madhe dhe shenja flake ishin të dukshme pranë Bazës së Forcave Ajrore Edwards në Kaliforni. Disa njerëz deklaruan se dyshohet se kishin parë “tre humanoidë gri”, si dhe një grua njerëzore me një kostum rozë të çuditshëm dhe të ngushtë, midis rrënojave të një automjeti të rrënuar.

Megjithatë, para se dikush të dinte se çfarë kishte ndodhur, shumë kamionë ushtarakë dhe automjete të tjera mbërritën dhe izoluan me shpejtësi zonën. Përveç kësaj, ata hoqën mbeturinat dhe çdo shenjë të incidentit dhe morën me vete humanoidët dhe gruan. Disa banorë supozuan se ishin dërguar në bazën ushtarake Edwards.

Një dëshmitare e quajtur Debbie Clayton raportoi se kishte dëgjuar një zhurmë të fortë përplasjeje. Jashtë shtëpisë së saj kishte një re pluhuri. Ufologu Albert Rosales e gjurmoi atë grua misterioze me një trup rozë dhe ajo pranoi t’i nënshtrohej një seance hipnoterapie për të kujtuar ngjarjet e asaj nate.

Lorraine pretendoi se ajo ishte rrëmbyer nga shtëpia e saj, e veshur me rroba rozë dhe ishte dërguar në një anije të madhe në orbitën e Tokës për një inspektim.

Më pas ajo u fut në një anije më të vogël – ajo që u rrëzua – dhe u kthye në Tokë me disa krijesa të çuditshme. Ajo u zgjua tashmë në hangarin ushtarak. Edhe më e çuditshme, të paktën sipas seancave të hipnozës, teksa ndodhej aty, ajo pa vetëm ushtarakë, por edhe krijesa të çuditshme me kokë të madhe, të ndryshme nga ato që e nxorrën nga dhoma.

Eshtë e panevojshme të thuhet se e gjithë kjo histori duket shumë e çuditshme dhe ngre dyshime për vërtetësinë e saj. Clayton u hutua kur nuk gjeti asnjë gazetë të shkruar për këtë histori dhe nuk kishte asnjë lajm për të gjithashtu në TV.

Ishte rasti i parë i të mbijetuarit të vetëm njerëzor të gjetur në një Crash Retrieval. Studiuesi Richard Geldreich Jr. ka shkruar detaje për këtë rast dhe ka gjetur identitetin e dëshmitarit dhe të kontaktuarit. Lorraine ose Lori po punonte për autobiografinë e saj në vitin 2009, por ajo nuk doli kurrë, ndoshta ajo ndërroi jetë para se ta sillte atë në botë.

Elizondo është i sigurt për uzurpimin e UFO-ve dhe mostrat e gjetura biologjike të alienëve. Ai madje dha mendimin e tij të sinqertë për përplasjen e Roswell të vitit 1947 në New Mexico dhe më shumë në një intervistë me Roswell Daily Record .

Ai tha se kishte biseda me të ashtuquajturit “beardë gri” në Pentagon, të cilët ishin përfshirë me UAP që nga Projekti Blue Book . Ishte nga këta individë që Elizondo mësoi atë që ndoshta ndodhi në Roswell në 1947.

Elizondo tha: “Këta individë ishin të bindur se ngjarjet në New Mexico nuk ishin trillime. Në fakt se ishte një ngjarje, shumë e vërtetë dhe se disa materiale shumë ekzotike u gjetën… Dhe më pas pati një përpjekje të mëvonshme për t’u përpjekur të ishte shumë shpërfillës për atë që ndodhi në New Mexico.

Për Fenomenin UAP, Elizondo vuri në dukje: “Kjo është diçka me të cilën po merremi për një kohë të gjatë. Imagjinoni personin e parë që hipi në një varkë dhe lundron mbi horizont. Ka histori të përbindëshave të detit dhe Krakenëve që do t’ju gllabërojnë dhe do të shkatërrojnë varkën tuaj. Megjithatë, ne e bëmë atë gjithsesi. Ne lundruam dhe eksploruam botën. Rezulton, 500 vjet më vonë, ka vërtet përbindësha deti. Ne i quajmë ata Kallamari i Madh i Paqësorit, dhe peshkaqenë të mëdhenj të bardhë dhe balena.

Tani ata janë thjesht pjesë e natyrës dhe kanë një emër shkencor, por ato përbindësha të detit ende ekzistojnë. Ata janë aty, ne thjesht mësuam t’i kuptojmë. Ndoshta kjo është e njëjta gjë. Ndoshta kjo është vetëm një ekspeditë tjetër në horizont ku ne do të kuptojmë se ato që mendonim se monstrat janë në të vërtetë vetëm fqinjë.”