Vargje për ty -Rajo Qoraj


..

Te dashuroj ne çdo strofe e fjale

I vetmuar i humbur kur te kam larg

Poezi prej shpirti shkruaj plot malle

Zemren time ve n’çdo shkroje e varg.

..

Ndjeje frymarrjen tende dhe jam gjalle

E futur ne çdo qelize te trupit tim

Sa here jam vetem dhe qetsia mbreteron

Ndjej zerin tend qe flet nga shpirti im.

..

Mundohem nganjehere te fle e te harroj

Por klithma brenda meje zgjuar me mbane

Edhe kur fle perqafuar ne enderr te shikoj

Me perkedhel kujtimet qe mbrapa i lamë.